aktualności

Jarmuta nadal w dobrej passie

15.09.2019

Jarmuta Kolex Szczawnica wygrywa kolejny mecz. Tym razem na wyjeździe pokonali Huragan Waksmund strzelając przeciwnikowi dwie bramki. Po piątej kolejce piłkarze z pienińskiego uzdrowiska mają komplet punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Huragan tanio skóry nie sprzedał i w pierwszej połowie nie pozwalał Jarmucie na zbyt wiele. Gospodarze co prawda nie mieli klarownej okazji ale zdołali postraszyć lidera ligi. Jarmuta sytuacje stwarzała głównie skrzydłami, bardzo aktywni Zagata i Janc sprawdzali czujność obrony dograniami z bocznych sektorów. Jedyna bramka w tej odsłonie padła natomiast po stałym fragmencie gry. W podbramkowym zamieszaniu piłka odnalazła Urbana, a ten z zimną krwią zamienił szansę na gola.
 Druga połowa rozpoczęła się obiecująco dla gości. Pierwszy bardzo efektowny strzał po gwizdku w wykonaniu J. Pietrzaka dał Jarmucie dwubramkowe prowadzenie. Lider do końca meczu kontrolował boiskowe wydarzenia długo utrzymując się przy piłce. Huragan przed stratą kolejnych goli w dużej mierze ratował Byrnas.
 
Momenty były:
3 – Janc z lewej strony pola karnego zszedł do środka i oddał strzał po bliższym słupku. Byrnas paruje za linię końcową.
15 – Długa piłka od Byrnasa przechodzi linię obrony i ląduje w polu karnym. Nabiegający Pawlik z pierwszej piłki uderzył odważnie ale obok lewego słupka.
25 – Janc wpada w pole karne po czym zgrywa do Kuziela. Ten odgrywa do Zagaty, któremu zabrakło centymentrów żeby zamknąć okazję.
27 – Zagata płasko z prawego skrzydła na ósmy metr od bramki. Futbolówka trafia do niepilnowanego Kuziela, który strzela zbyt lekko by pokonać Byrnasa.
31 – Dobre wyjście z bramki Byrnasa utrudniło Jancowi sytuację strzelecką. Odbitą od bramkarza piłkę wybija obrona.
38 – GOL 0:1! Kuziel dorzuca z narożnika mocną piłkę. W zamieszaniu Czubiak wygrywa przebitkę, a ta trafia do Urbana. Pewny mierzony płaski strzał wpada do siatki.
47 – GOL 0:2! Przepiękna bramka! J. Pietrzak uprzedził obrońcę i z impetem huknął z powietrza na 20 metrze od bramki. Piłka od słupka zatańczyła w sieci.
68 – Po dośrodkowaniu z prawej flanki piłka wpada pod nogi Webera na piątym metrze. Ten nie trafił jednak czysto i Byrnas spokojnie broni.
79 – Ziemianek przymierzył na linii szesnastki. Byrnas przerzuca z trudem futbolówkę nad poprzeczką.
80 – Przebojowa akcja Webera zakończona podaniem w pole karne do Urbana. Kolejny raz Byrnas ratuje swój zespół po groźnym strzale.
83 – Błąd wybicia Byrnasa mógł skończyć się stratą gola. Na szczęście dla gospodarzy J. Pietrzak nie trafił czysto przy wykończeniu.
 
Huragan Waksmund – Jarmuta Szczawnica 0:2 (0:1)
0:1 Urban (Czubiak) 38 po rożnym
0:2 J. Pietrzak 47
Huragan: Byrnas – Morozowicz, J. Mroszczak, Pawlik, Szeliga, Zubek, D. Handzel, Kowal, Kołodziejczyk, Kamiński, Rogal (46 Bryja)
Jarmuta: Gołdyn – Ziemianek, Mlak, Czubiak, M. Bobak, Jurek, Kuziel, J. Pietrzak, Zagata (56 Weber), Janc (56 Słowik), Urban (82 Zachwieja)
 
Krzysztof Kościelniak;
Fot. Krzysztof Garbacz
 
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
reklama
dołącz do nas