aktualności

VII Ogólnopolska Olimpiada OSP

21.09.2019

W ubiegły weekend na terenie Ośrodka Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach odbyła się VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP.

Druhowie z OSP Zubrzyca Dolna  podwójnie zadowoleni ze swojego udziału w imprezie. Dzięki sportowej postawie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie podziałowej i dodatkowo los im sprzyjał, ponieważ wylosowali  nagrodę główną wartości 20 tys. zł ufundowaną przez firmę Hubix. Nowy w tym roku górski tor przeszkód o długości 350 m okazał się nie lada wyzwaniem dla startujących drużyn. W jednym i drugim dniu drużyny strażackie  miały do pokonania po kilkanaście następujących po sobie zadań  symbolizujących różne działania z akcji ratowniczych strażaków.

Wśród startujących najliczniej reprezentowane było nasze województwo, a w dalszej kolejności lubelskie i podkarpackie. W zawodach brali udział także reprezentanci z województwa opolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego i wielopolskiego.     

Podczas  ceremonii otwarcia Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie wręczył Medal Honorowy im. Wiesława Wody organizatorowi Olimpiady OSP druhowi Zbigniewowi Tokarskiemu.

W poszczególnych podziałach kolejno miejsca zajęli:
druhowie - 1.Zubrzyca Dolna 2.Ostoje woj. wielkopolskie 3.Targanice Dolne 4.Juszczyn
                   5.Małe Ciche
druhny -  1.Giedlarowa  (woj. podkarpackie) 2.Brzeszcze 3.Waksmund 4.Ostrówek woj.                
                 lubelskie 5.Stasiówka woj. podkarpackie
mixt -  1.Giedlarowa  woj. podkarpackie 2.Kąkolewnica woj. lubelskie  3.Juszczyn
            4.Brzeszcze 5.Biedaczów woj. podkarpackie

Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Edwarda Siarki  Posła na Sejm RP zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie oraz Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.
Organizatorami zawodów byli  druhowie Zbigniew i Dariusz Tokarscy, współorganizatorem Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Krakowie.

JD/Organizatorzy
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 22 02.2020
  • 22 02.2020
  • 22 02.2020
  • 01 03.2020
  • 01 03.2020
  • 03 03.2020
reklama
dołącz do nas