aktualności

Dwie nocne, trudne akcje ratownicze

03.10.2019

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR mają bardzo pracowitą noc: prowadzą w Pieninach dwie równoległe bardzo trudne akcje ratunkowe: jedną w Jaworkach, drugą na Sokolicy

W Jaworkach do palącego się ogniska wpadł - prawdopodobnie na skutek ataku padaczki - miejscowy baca wypasający w okolicy owce. Mężczyzna jest w bardzo ciężkim stanie z rozległymi oparzeniami ciała. Ratownicy GOPR wspólnie z ratownikami Pogotowia Ratunkowego w chwili obecnej udzielają mu pomocy medycznej i transportują na lądowisko, skąd mężczyznę przejmie lecący z Krakowa śmigłowiec.
Aktualizacja: poważnie poparzony (około 70-90% ciała) pracownik bacówki został właśnie przekazany do śmigłowca 
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.  - Mamy nadzieję, że dzięki fachowej pomocy w szpitalu wkrótce znowu spotkamy go w górach. Dziękujemy kolegom z Zespołu Ratownictwa Medycznego za wspólne działania - czytamy na stronie FB GOPR.

Jednocześnie w okolicy szczytu Sokolica trwa akcja poszukiwawcza osoby, której plecak został znaleziony na szczycie. Niestety, ale w tym wypadku nie jest wykluczona próba samobójcza. Obecnie ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR sprawdzają żleby i zbocza spadające z Sokolicy w rejon doliny Dunajca. Teren ten, zwłaszcza po zmroku, jest terenem bardzo trudnym, dlatego też dla asekuracji ratowników konieczne jest stosowanie technik linowych.

JD/GOPR
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 22 02.2020
  • 22 02.2020
  • 22 02.2020
  • 01 03.2020
  • 01 03.2020
  • 03 03.2020
reklama
dołącz do nas