aktualności

Rozmowy o turystyce

07.10.2019

W szczawnickim Dworku Gościnnym odbyło się spotkanie, którego głównym tematem był rozwój turystyczny naszego regionu. W spotkaniu udział wzięli: wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz, Andrzej Gut-Mostowy z Małopolskiej Organizacji Turystycznej, burmistrz uzdrowiska Grzegorz Niezgoda oraz miejscowi przedsiębiorcy związani z branżą turystyczną.

Głównym tematem spotkania była strategia rozwoju turystyki w Województwie Małopolskim, ze szczególnym naciskiem na region pieniński. Burmistrz Niezgoga przedstawił prezentację na temat rozwoju Szczawnicy i dalszych planów w tym zakresie. Przedsiębiorcy przedstawili ograniczenia, którymi są przede wszystkim: sezonowość, problemy komunikacyjne oraz niewystarczajca ilość parkingów. Szansą jest utworzenie Pienińskiej Izby Turystyki - stowarzyszenia zrzeszającego gminy regionu: ich samorządy i przedsiębiorców. To właśnie współpraca publiczno - prywatna może znacznie ożywić turystykę w regionie, zwłaszcza w tzw. martwym sezonie. 
Wicemarszałek Urynowicz zachęcał do korzystania z nowoczesnej i wszechstronnej aplikacji VisitMałopolska, a także do jej współtworzenia.
To pierwsze z tego typu spotkań - kolejne będą realizowane w najbliższych miesiącach.

JD

 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
reklama
dołącz do nas