aktualności

Pienińscy wojownicy już po egzaminach

24.11.2019

W mijającym tygodniu zawodnicy ze szczawnickiej Szkoły Walki Highlander mieli możliwość trenować pod okiem mistrza. Przyjechał do nich Andrzej Nowaczuk - trener m.in. Kadry Narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu, zawodnik i sędzia w jednej osobie. Mistrz poprowadził seminarium, w których udział wzięło ponad 40 osób z miejscowego klubu. Na zakończenie treningu 28 zawodników ze szczawnickiej szkoły przeszło egzaminy na stopnie uczniowskie.

Zawodnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli trenować pod okiem  tak utytułowanego zawodnika i sędziego, jakim jest pan Andrzej. A najważniejsze, że mogli pochwalić się tym, czego nauczyli się od swojego trenera Zbigniewa Lacha.  Nie dziwi fakt, że wszyscy przystępujący do egzaminu przeszli go pozytywnie – otrzymując dyplomy jako potwierdzenie swoich umiejętności.
 
Na pytania o wrażenia z zajęć i ocenę klubu Highlander  Andrzej Nowaczuk odpowiedział:
- Mogę mówić tylko w samych superlatywach. Przede wszystkim widać włożony trud i pracę trenera. Od mojego zeszłorocznego pobytu w Pieninach widać ogromny postęp grupy. Zawodnicy, którzy zdawali egzaminy poprzednim razem są w jeszcze lepszej formie. Widać lepsze przygotowanie techniczne i taktyczne, widać włożoną ciężką pracę zarówno trenera jak i zawodników. Cieszy fakt, że w klubie jest dużo nowych twarzy, co znaczy, że dzieci i młodzież garną się do sportu.
Bardzo podoba mi się, że wszyscy zawodnicy mają rękawice bokserskie. Każdy uczestnik treningu ma koszulęi z logo klubu – to jest także bardzo ważne. Jedyne czego brakuje, aby zacząć jeździć na poważniejsze zawody to odpowiednie spodnie. Każdy zawodnik musi mieć długie satynowe spodnie, na które zakłada się pas. W tej chwili forma zawodników jest już na takim poziomie, że mogą odważnie jechać w Polskę, aby mierzyć się z innymi klubami. Kick Boxing jest sportem walki, dlatego zawodnicy muszą się sprawdzać także w walce w szerszym gronie. A grupa pana Zbyszka ma duży potencjał. Ważne, że przybywa zawodników, rośnie zainteresowanie zajęciami z Kick Boxingu.
 
W treningu, oprócz zawodników szkoły Highlander  udział wzięło sześcioro  podopiecznych  pana Andrzeja z Polskiej Akademii Sztuk Walki i Fitnessu Andy z Siemiatycz.
 
Szczawnicka Szkoła Walki Highlander powstała w 2018 roku z inicjatywy Zbigniewa Lacha. Aktualnie na zajęciach, które odbywają się dwa razy w tygodniu przychodzą osoby w różnym wieku – głównie dzieci.
Informacje  odnośnie zapisów można uzyskać pod nr tel. 605 659 375
 
JD
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 09 08.2020
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas