aktualności

Mikołaj odwiedził Szczawnicę

06.12.2019

Dnia 6 grudnia, jak co roku Mikołaj przywędrował do Szczawnicy z dalekiej Laponii. Spotkanie miało miejsce przy choince ustawionej koło Domu towarowego Halka.

Już pół godziny wcześniej  na placu pojawili się pierwsi oczekujący na wyjątkowego Gościa.   Gdy Mikołaj wkroczył na plac zapanowała nieopanowana radość.  Gość rozmawiał z dziećmi,  częstował je słodyczami oraz z olbrzymią cierpliwością  pozował do wspólnych zdjęć. Na zakończenie spotkania nastąpił niezwykle podniosły moment- Mikołaj rozświetlił szczawnicką choinkę.  Niestety spotkanie nie trwało długo, gdyż na przybysza z dalekiej Laponii czeka jeszcze mnóstwo grzecznych dzieci na całym świecie.
Wisienką na torcie było  przedstawienie pt: „Cenne rady” przygotowane przez aktorów z Teatru Lalek „Bajka”, mówiące o tym że nie należy ufać obcym  oraz przypominające podstawowe zasady ruchu drogowego. Wieczór dostarczył najmłodszym mieszkańcom Uzdrowiska wiele radości. Mikołaj obiecał, że ponownie  odwiedzi Szczawnicę za rok. Trzymamy za słowo!
 
wb
galeria zdjęć
komentarze