aktualności

Ochotniccy młodzi górale z kolędą na Jasnej Górze

10.01.2020

W święto Objawienia Pańskiego, zwane popularnie Świętem Trzech Króli, ochotniccy młodzi górale zakolędowali na Jasnej Górze. Do Czarnej Madonny pojechały dzieci i młodzież z zespołów NUCICKI, działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej oraz SPOD GORCA i WSTONZECKI, działających przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej.

Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie, gdyż mieliśmy możliwość grać i śpiewać przed samym obliczem Czarnej Madonny. Dzięki temu msza św. w Kaplicy Matki Boskiej miała tym razem góralską oprawę,  psalm również zaśpiewała góralka Natalia. Zagraliśmy  także kilka kolęd i pastorałek przed i po mszy św. Relacje z naszego występu w Częstochowie pojawiły się na Twitterze  (JasnaGoraNews) oraz w Radiu Jasna Góra. Na stronie radia można również posłuchać fragmentów koncertu.
Tego dnia grupa zaprezentowała jeszcze godzinny koncert kolęd w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olszynie.
Tak w Częstochowie  jak w Olszynie zostaliśmy przyjęci bardzo gorąco, a widok księży podrygujących w takt pastorałek bezcenny :).  Takie momenty dają motywację i siłę do dalszej pracy.
 

UG Ochotnica
komentarze