aktualności

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

14.01.2020

Zdecydowaną reakcją i godną do naśladowania postawą wykazali się mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i przekazali go w ręce policjantów.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed południem w Krościenku nad Dunajcem. Od strony Nowego Targu na rondo wjechał kierujący fiatem, uderzył w wysepkę i pomimo uszkodzonego samochodu pojechał dalej. Mężczyzna, który jechał z dwójką pasażerów w przeciwnym kierunku  natychmiast zawrócił i pojechał za fiatem, zajeżdzając mu  drogę i uniemożliwiając w ten sposób  dalszą jazdę. Po otwarciu drzwi samochodu od kierowcy od razu wyczuł alkohol, wyciągnął więc kluczyki ze stacyjki i o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Fiatem  kierował, jak się okazało,  52-letni, mieszkaniec powiatu gorlickiego, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki zdecydowanej reakcji i działaniu obywateli, być może nie doszło do tragedii. Nietrzeźwi kierujący  stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu. 

KPP Nowy Targ

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
reklama
dołącz do nas