aktualności

Zbliża się kolejna odsłona Muzycznej Kuchni Och

02.02.2020

Już w najbliższą sobotę 8 lutego planowany jest kolejny koncert w ramach Muzycznej Kuchni Och. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Kapela Hanki Wójciak. Jak w poprzednich edycjach goście będą mogli liczyć także na ucztę kulinarną

Od ubiegłego roku w ochotnickiej restauracji "Och" organizowany jest cykl imprez pod wspólną nazwą "Muzyczna kuchnia Och".
Przybyli goście są raczeni dobrą muzyką i pyszną tradycyjną kuchnią gorczańską. Za każdym razem jest to wielogodzinna biesiada, podczas której przy muzyce i różnorodnych potrawach można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a także poznać nowych, ciekawych ludzi. 

Nie inaczej będzie i tym razem.
Podczas koncertu Kapeli Hanki Wójciak możemy spodziewać się ogromnej dawki "kolorowej muzyki". Zespół gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. Na koncertach prezentują dźwięki folkowe z elementami muzyki orientalnej, celtyckiej, polskiej. Wykorzystują elementy improwizacji, tworząc muzykę bliską melodiom ludowym i tanecznym. W swoich tekstach Hanka Wójciak opisuje współczesny świat, wykorzystując przy tym słownictwo z gwary góralskiej.

Na kolację przygotowane są typowe potrawy tradycyjnej  kuchni gorczańskiej, m.in: grochówka z kluskami z tartych ziemniaków, pierogi z marynowanym pstrągiem, golonka w liściach kapusty i pieczone warzywa. Jak zawsze nie może zabraknąć chleba ze smalcem czy z bryndzą oraz słodkich wypieków. 
Czas będzie można sobie umilić popijając dobre piwo z małego gorczańskiego browaru, aromatyczną kawę lub herbatę z orientalnych mieszanek.

Warto skorzystać z propozycji ochotnickiej restauracji, zabrać w ten sobotni wieczór rodzinę i znajomych, aby przy dobrej muzyce i pysznych potrawach zapomnieć o codziennym pośpiechu i odpocząć od zgiełku dnia codziennego.

Restauracja Och w swojej ofercie posiada wiele dań typowych dla kuchni regionu, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Potrawy są robione na podstawie dawnych przepisów gorczańskich gospodyń. 

Każda kolejna odsłona Muzycznej Kuchni Och daje pewność poznania kolejnych potraw, które dawniej gościły na góralskich stołach.

 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
reklama
dołącz do nas