aktualności

Zarząd dróg ma rozwiązanie problemu korków na rondzie w Krościenku

13.02.2020

Do połowy tego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie planuje wprowadzić rozwiązania, które zlikwidują problem korków do ronda w Krościenku.

O szczegółach proponowanych rozwiązań burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda poinformował po spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Obecna koncepcja zakłada budowę prawoskrętu w stronę Nowego Sącza z dwoma wydzielonymi pasami ruchu na moście. Jeden z nich będzie kierował ruch w stronę Nowego Targu, drugi, prawy, w stronę Nowego Sącza. Dwujezdniowy będzie również ruch od strony Nowego Sącza - lewy pas będzie kierować na Szczawnicą, prawy na Nowy Targ. Niezależnie od tego ZDW planuje przenieść przejście dla pieszych, które jest w kierunku Nowego Sącza sto metrów dalej, w planach jest też przeniesienie przejścia znajdującego się przy wyjeździe z mostu przed most w stronę Szczawnicy. - Planowane złożenie tej dokumentacji jest marzec - poinformował Grzegorz Niezgoda. Prace te nie wymagają pozwolenia na budowę, dlatego ZDW chce się uporać z realizacją tych zamierzeń do czerwca tego roku.

Symulacja, jak dodał włodarz uzdrowiska, pokazała, że w okresie szczytu komunikacyjnego to rozwiązanie pomoże rozładować korki.

Weekendowy korek to zmora turystów przybywających do Szczawnicy. Najpierw w piątki i soboty jest problem z dojechaniem do sławetnego ronda od strony Nowego Sącza i Nowego Targu, a w ostatni dzień weekendu z wyjazdem ze Szczawnicy. Kilkukilometrowy korek ciągnie się właśnie do ronda w Krościenku.

r/
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas