aktualności

Babki do tańca i do różańca – Dzień Kobiet w Szczawnicy

07.03.2020

W piątek 6 marca panowanie nad Dworkiem Gościnnym przejęły kobiety – a to z okazji zbliżającego się ich święta. Na cześć wszystkich szczawniczanek odbył się I Szczawnicki Turniej Babski pt. Baby, ach te baby…”

Zebrane w Jazz Barze panie, podzielone na drużyny musiały przejść wiele trudnych konkurencji, aby pokazać, która z nich jest najlepsza, a przy okazji aby wygrać trochę kasy. A potem były już tańce, hulanki i swawole – bo w ten dzień, kiedy płci pięknej wolno wszystko (no, prawie wszystko…)

Babskich drużyn było osiem: przedstawicielki płci pięknej ze Szkoły Podstawowej nr 1, „panienki”  z „Dwójki” , „kobitki” z  Jaworek, studentki z Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „młodzieżówy” ze Związku Emerytów i Rencistów, dziewczyny ze Stowarzyszenia 60+, „młode” artystki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, „laski” z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Konkurencje, jakie zostały przygotowane dla zawodniczek nie były łatwe – aż dziwne, że to kobiety kobietom zgotowały ten los (pozdrowienia dla Agi i Asi – kiedyś się policzymy).
Pierwsza konkurencja to kręcienie hula hop – tu przodowały młodsze dziewczyny. Na rozgrzewkę intelektualną przygotowano kalambury. A potem było coraz trudniej, ale i coraz weselej: malowanie koleżance (a nawet koledze) ust z zawiązanymi oczami, zapinanie gorsetu, plecenie warkocza oraz ubijanie piany i obieranie jabłka na czas – w dwóch ostatnich konkurencjach przydało się kuchenne doświadczenie. Najwięcej śmiechu było jednak podczas malowania paznokci wybranemu z sali panu (do tej konkurencji zmuszono także włodarza miasta i jednego z radnych).  

Ponadto podczas trwania turnieju każda z drużyn musiała ułożyć rymowany wiersz na temat Dnia Kobiet i tego, co się działo w Dworku.
Zmagania pań oceniało w 100% męskie jury w składzie: Jerzy Pal – aktor i reżyser, Jan Świdroń – regionalista, publicysta i konferansjer, Piotr Krzywdziński – lider i założyciel kapeli ”Ciupaga”, Bogusław Waksmundzki – wicestarosta Powiatu Nowotarskiego i Tomasz Moskalik – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu. Panowie mieli trudny orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach udało im się uzyskać konsensus:
Oto wyniki babskich zmagań:
 I miejsce i 2000 złotych  - babki Szkoły Podstawowej nr 2;
II miejsce i 1000 złotych – dziewczyny z PSONI,
III miejsce i 500 złotych – laski z Jaworek
Nagrody fundował burmistrz Grzegorz Niezgoda.
 
Turniej poprowadzili dwaj panowie: Łukasz Kudłaty Różycki i Krzysztof Czaja, a pomysłodawczyniami i organizatorkami były pozdrowione wyżej Agnieszka Ciesielka i Joanna Oleksy.
Impreza była wielkim sukcesem, bo udowodniła, że kobitki ze wszystkich szczawnickich środowisk trzymają sztamę i przez prawie trzy godziny zmagań i emocji sięgających zenitu nie doszło do żadnej awanturki. Czekamy na powtórkę za rok.
 
JD
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 26 09.2020
  • 26 09.2020
  • 26 09.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas