aktualności

Wójt na kwarantannie

04.05.2020

Wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk trafił wczoraj w nocy do nowosądeckiego szpitala z objawami podobnymi do koronawirusa, takimi jak wysoka temperatura, gwałtowne napady kaszlu, bóle stawów i mięśni.

Jego stan stan jednak  się poprawił -  wyraźnie spadła mu temperatura, dlatego po badaniach opuścił szpital. Lekarze pobrali próbki i do czasu uzyskania wyniku testu na koronowirusa wójt jest na tzw. kwarantannie domowej.

- Mam wielką nadzieję i wierzę w to głęboko, że wynik będzie ujemny, bo zachowuję zasady bezpieczeństwa i wg. mojej wiedzy nie miałem kontaktu z osobą, która mogłaby być zarażona, jednak w związku z tym, że pogorszenie stanu zdrowia wczoraj nastąpiło gwałtownie, dosłownie w ciągu kilkunastu minut ze wszystkimi objawami jednocześnie, postanowiłem poddać się procedurze, żeby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko ze względu na bezpieczeństwo wszystkich, z którymi się spotykam.

Jednocześnie uspakajam, że żadna z osób, która miała ze mną kontakt nie podlega kwarantannie. SANEPID zaleca jedynie samoobserwację - informuje wójt na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.


Urząd Gminy będzie pracował tak jak do tej pory.


JD

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas