aktualności

Wójt nie ma koronawirusa

05.05.2020

Wczoraj na łamach naszego portalu pisaliśmy, że wójt Ochotnicy Dolnej Tadeusz Królczyk może być zarażony koronawirusem. W niedzielę trafił on do nowosądeckiego szpitala z typowymi objawami COVID-19: wysoką gorączką, kaszlem, dusznościami.

Dziś wójt otrzymał wynik przeprowadzonych testów, o którym poinformował mieszkańców gminy:

- Mam bardzo dobrą wiadomość - nadzieje się spełniły, mam jednoznacznie wynik NAGATYWNY, czyli nie byłem zarażony koronawirusem. Obecnie czuję się znacznie lepiej. Kwarantanna już mnie nie będzie obowiązywać, ale do czasu pełnego powrotu do zdrowia odwołałem wszystkie spotkanie i pozostaję w tzw. trybie pracy zdalnej.
 

Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych wójt napisał: - Chciałem bardzo podziękować kierownictwu i pracownikom SANEPIDU w Nowym Targu oraz lekarzom ze Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu oraz pracownikom nieznanego mi laboratorium.
Mój przykład pokazuje, że bardzo szybko udaje się przeprowadzić test i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Pamiętajcie, że życie i zdrowie ma się jedno! Jeśli macie objawy wskazujące na infekcję nie lekceważcie tego – dla własnego bezpieczeństwa oraz najbliższych i wszystkich osób, z którymi się spotykacie, skontaktujcie się z lekarzem pierwszego kontaktu i on po rozpoznaniu zdecyduje czy objawy kwalifikują na test. Jeśli tak, to nie zwlekajcie ani chwili…


Tadeusz Królczyk podkreślił ogromne zaangażowanie lekarzy i pielęgniarek, oraz podziękował mieszkańcom za pomoc na kwarantannie: - Proszę mi wierzyć, że pracownicy Służby Zdrowia i SANEPIDU pracują bardzo ciężko dla naszego bezpieczeństwa. Niemniej znajdą czas dla każdego, to takiej pomocy wymaga. Chciałem podziękować wszystkim za wsparcie mi okazane, które było potrzebne, bo czekanie na wynik, nawet jak się ma wiarę i nadzieję, ale jednocześnie wyraźne objawy, nie należy do przyjemnych. 

Dziękuję wszystkim za oferty pomocy, dostawy zakupów itd., które otrzymałem od moich sąsiadów, ale też od osób mieszkający w znacznej odległości. Bardzo dziękuję za przekazane mi lekarstwa i to zarówno z te zakresu medycyny konwencjonalnej jak i medycyny chińskiej. Jestem ogromnie za to wdzięczny!

Wszystkim pozdrawiam a szczególnie tych, którzy czekali na tę wiadomość i życzę tego co w tym czasie najważniejsze – dużo zdrowia! Dbajcie o siebie! - napisał wójt.

JD

 

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas