aktualności

Pieniński Hot 16 Challenge – ciekawe nominacje

24.05.2020

Cała Polska włącza się w charytatywny projekt pod nazwą „Hot 16 Challenge”. Nominację przyjmują kolejni muzycy, politycy, celebryci, a nawet zwykli ludzie. W akcję włączyli się także górale pienińscy, wraz z Wojciechem Pilichowskim , którzy nagrali „szesnastkę” pod tytułem „Po staroświecku”.

Nominowany przez Natalię Kukulską, związany z jaworczańską Muzyczną Owczarnią Wojciech Pilichowski, zaprosił do współpracy muzyków ze szczawnickiej Kapeli Zbójnickiej.  Piosenka powstała w studiu muzycznym, natomiast teledysk był kręcony w pienińskich plenerach. To ciekawe połączenie góralskiej muzyki z nowoczesnym brzmieniem basu pana Wojtka – który jest jednym z najlepszych polskich basistów.
Owoce tej pracy można zobaczyć poniżej:
 

 
Zespół wystąpił w składzie: Wojciech Pilichowski, Marek Dziedzina, Marcin Dziedzina, Tomasz Maślak Mastalski i Wojciech Zaziąbło.
 
Czym jest akcja Hot 16 Challenge?
Jest  to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersowej piosenki, a następnie nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem, dlatego przy okazji ruszyła zbiórka - “Beef z korona wirusem” na Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia walczących z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge
 
Aktualna edycja rozpoczęła się po spontanicznej internetowej zbiórce charytatywnej . Gdy pomysłodawcy zapowiedzieli drugą część akcji, celem jej było zebranie minimum 16 tysięcy złotych. W ciągu niecałych dwóch godzin słuchaczom i fanom udało się osiągnąć zamierzony cel. Kolejnym pułapem było zebranie 1 mln. zł.  Aktualnie na koncie zbiórki jest już  ponad  3 miliony złotych.
Zebrane pieniądze są rozdysponowywane na bieżąco przez fundację Siepomaga.
 
I teraz niespodzianka: autorzy pienińskiej „szesnastki”, nominowali: Kasię Kowalską, Kasię Stanek, Zespół muzyczno-taneczny ze  Szczawnicy  "Delfinki Butlonose", Piotra Remiszewskiego oraz… burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgodę.
Czekamy niecierpliwie na efekty.
 
JD
Fot. Sebastian Mężyk
 
 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 09 08.2020
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas