aktualności

Wirus pokazał jak muzykalnym narodem jesteśmy

26.05.2020

Odkąd pojawił się coronawirus, a my musimy siedzieć w domach, cała Polska się rozśpiewała. Piosenki nagrywają starsi, młodsi i najmłodsi, piosenkarze, politycy i celebryci, nauczyciele, uczniowie a nawet przedszkolaki. Nie inaczej jest w Pieninach.

Belfer Challenge to świetny przykład na to, że nauczyciele są kreatywni i mają dystans do siebie  oraz poczucie humoru! Pomysł na #belferchallange narodził się spontanicznie. Wykonawczynie zainspirowały  się hot16challange i postanowiły przenieść go na grunt edukacji. Oprócz, jakże poważnych! treści polonistycznych zawartych w zwrotkach, jest także refren. Poruszony w nim problem egzystencjalny daje się na szczęście łatwo rozwiązać. Wszystkie skarpetki "niedoparki" nosimy chętnie na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.  Celem autorek piosenki jest przesłanie wszystkim radość i pozytywnej energii oraz życzeń udanego zakończenia roku szkolnego!
 

 
Wykonanie: ukulele, gitara, śpiew, montaż - Ewa Walkowska - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej oraz w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy, założycielka i instruktor grupy Muzyczny Przystanek w Szczawnicy.
Śpiew, melorecytacja, tekst - Agnieszka Stopka - nauczyciel języka polskiego w Pienińskiej Szkole Branżowej I st. im. ks. Franciszka Blachnickiego w Szczawnicy oraz w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.
Pomysłodawczynie wyzwania nominują:  Jędrzeja (ze względu na RODO musi się domyślić, że o niego chodzi, ewentualnie więcej Jędrzejów może się podjąć wyzwania) Muzyczny Przystanek, kl. 6 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej,  kl. 7 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy.
 
Biorąc przykład z nauczycielek swoje zdolności muzyczne postanowiła zaprezentować Zosia Szczepaniak z Muzycznego Przystanku w Szczawnicy. Oto efekty  jej pracy:
 

 
Ewa Walkowska / JD
fot. kadr z filmu
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 09 08.2020
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas