aktualności

Przebudowa ronda w Krościenku nad Dunajcem - oficjalnie zakończona

24.07.2020

W Krościenku nad Dunajcem w ciągu drogi wojewódzkiej 969, na skrzyżowaniu z drogą powiatową, zakończyły się prace przy przebudowie istniejącego dotychczas ronda na rondo turbinowe.

W ramach inwestycji przebudowano rondo wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Teraz posiada ono po dwa pasy na woltach od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy. Przebudowane zostały także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które wyposażono w dedykowane oświetlenie, co podniosło poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort jazdy kierowcom. W obrębie skrzyżowania zainstalowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Dzięki przebudowie korzystający z ronda będą mogli przemieszczać się sprawniej i bezpieczniej. Jako Zarząd Województwa Małopolskiego podjęliśmy decyzję, by w naszych działaniach kierować się ideą zrównoważonego rozwoju i w ten sposób działamy. Ta inwestycja jest tego doskonałym przykładem - mówił marszałek Witold Kozłowski podczas konferencji prasowej.
 
Koszt przebudowy ronda to ponad 1,7 mln zł.

- Realizacja tej inwestycji pozwoliła zwiększyć przepustowość ważnego węzła drogowego, co istotnie wpłynie na płynność ruchu pojazdów w tej okolicy. Warto przy tej okazji wspomnieć, że dziś w Krakowie podpisaliśmy list intencyjny dotyczący przygotowania infrastruktury drogowej w całym regionie w związku z Igrzyskami Europejskimi w 2023 roku. Zaplanowano duże modernizacje i remonty. Dzięki tym inwestycjom nasz region będzie zdecydowanie lepiej skomunikowany - dodał marszałek Kozłowski.
 
opr. s/ zdj. UMWM
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 09.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas