aktualności

Bezpiecznie nad jeziorem

29.07.2020

Piątkowy event „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" rozpoczął cykl wydarzeń propagujących właściwe zachowania na akwenach wodnych.

W miniony piątek na przystani wodnej w Kluszkowcach rozpoczęto kampanię edukacyjną, której celem jest promowanie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków utonięć. Cykl eventów odbywających się pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" organizowany jest przez Podhale Rescue Team Ratownictwo Wodne oraz Stowarzyszenie Stawiam na Bezpieczeństwo. Wśród organizatorów wydarzenia znalazła się również Gmina Czorsztyn.

W działaniach edukacyjnych, które przeprowadzono na plaży w Kluszkowcach uczestniczyli m.in.  Policjanci z KPP Nowy Targ, Strażacy JRG PSP Nowy Targ oraz druhowie z OSP Czorsztyn. Wspólna akcja poświęcona była przede wszystkim bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie i nad wodą,  a jej głównym celem było promowanie właściwych zachowań na akwenach wodnych. „Edukacja przez zabawę, pomoże miejmy nadzieję zminimalizować występowanie potencjalnie niebezpiecznych sytuacji nad wodą i w wodzie" relacjonują organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy wydarzenia brali udział w zabawach, pogadankach a także mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  min. osobom tonącym.  Nie zabrakło także konkursów, w których na każdego czekały drobne upominki.  Kolejne wydarzenia już niebawem na przystani w Niedzicy, oraz na przystani „Jędruś" w Czorsztynie.

Organizatorom wydarzenia: Podhale Rescue Team , jak również Stowarzyszeniu Stawiam na Bezpieczeństwo nad Wodą serdecznie dziękujemy za zaproszenie do współpracy oraz możliwość włączenia się w promowanie odpowiedzialnego wypoczynku. Wszystkim plażowiczom życzymy dobrej zabawy i bezpiecznych powrotów.

 

Opr. Aneta Markus

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 09 08.2020
  • 12 08.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas