aktualności

Uwaga: powiat nowotarski w strefie czerwonej!

20.08.2020

Duży wzrost zakażeń kornawirusem spowodował, że powiat nowotarski znalazł się - na opublikowanej właśnie przez Ministerstwo Zdrowia - liście "powiatów czerwonych", które objęte zostają dodatkowymi obostrzeniami. Zmiany będą obowiązywać od jutra, czyli 21 sierpnia.

"Ministerstwo aktualizuje listę powiatów na bieżąco, biorąc pod uwagę liczbę nowych potwierdzonych przypadków kronawirusa" - przypomina resort.

Powiat nowotarski w żółtej strefie znalazł się dokładnie tydzień temu.

W "czerwonych" powiatach wprowadza się obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej. Wesela i imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób. Restauracje i gastronomia - tu obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Kościoły i miejsca kultu religijnego - maksymalnie 1 osoba na 4 m kw., do 150 osób na zewnątrz.

W kinach zajęte może być 25 proc. miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne. Jest zakaz organizowania targów i konferencji. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać - ale bez udziału publiczności. Siłownie, kluby i centra fitness mają ograniczenie - 1 osoba na 10 m kwadratowych.
 
s/
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 26 09.2020
  • 26 09.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas