aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczawnicy

15.09.2020

Szczawnicka Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która przejdzie okolicznymi szlakami w nocy z piątku na sobotę. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w szczawnickim kościele w piątek 20 września o godz. 19:00.

Uczestnicy mają do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności - trasę zieloną  św. Franciszka z Asyżu, niebieska  św. Wojciecha oraz czerwoną  świętej Rity. Wszystkie rozpoczynają się i kończą w Szczawnicy. Najłatwiejszą z nich jest trasa świętego Franiczka, licząca 31km. Wiedzie ona  przez Krościenko nad Dunajcem, Przełęcz Szopkę, Przełęcz Trzy Kopce, Sromowce Niżne oraz Szafranówkę. Trasa  świętego Wojciecha liczy 40 km i prowadzi przez Sewerynówkę, Przehybę, Radziejową, Białą Wodę, Wysoką oraz Wysoki Wierch. Najtrudniejsza 40-kilometrowa, trasa św. Rity polecana jest osobom zaprawionym w górskich wędrówkach - wymaga nie lada kondycji oraz umiejętności poruszania się nocą po górskich szlakach. Prowadzi przez Krościenko nad Dunajcem, Trzy Korony, Przełęcz Osice, Sromowce Wyżne oraz Przełom Dunajca.

Do udziału w Ekstremalnej drodze Krzyżowej można zapisać się na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej https://www.edk.org.pl/.
 
wb
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 26 09.2020
  • 26 09.2020
  • 29 09.2020
reklama
dołącz do nas