aktualności

Kantaty Bacha w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej

16.10.2020

W ostatnią niedzielę międzynarodowy zespół - Baroque Collegium 1685, a w jego ramach Szczawniccy Kameraliści, zaprezentował w Bydgoszczy program składający się z pięciu Kantat Jana Sebastiana Bacha.

Blisko dwugodzinny koncert odbył się we współpracy z Festiwalem Bydgoska Scena Barokowa w sali reaktywowanego, zabytkowego  Kina Pomorzanin  i był realizowany w ramach projektu pn.: ”Baroque Collegium 1685 na polskich festiwalach muzycznych”, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz Województwo Małopolskie.

Wraz z Baroque Collegium 1685 wystąpili znakomici soliści, a  wśród nich współpracujący z zespołem od 2018 r. - Peter Kooij, uznawany za jeden z największych autorytetów wykonawstwa muzyki Bacha na świecie. Towarzyszyli mu: austriacka śpiewaczka Margot Oitzinger, sopranistka Joanna Radziszewska oraz czeski tenor - Tomas Lajtkep.

Wydarzenie poprzedziło wspólne zdjęcie zespołu oraz solistów pod jedynym w Polsce pomnikiem J.S.Bacha, znajdującym się w Parku Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy; zainicjowane przez Michała Orzechowskiego - menedżera kultury, wielkiego pasjonata  muzyki Bacha i przyjaciela Baroque Collegium 1685.

Za całość przedsięwzięcia zarówno od strony artystycznej jak też organizacjo - logistycznej odpowiedzialna była Agnieszka Żarska, założycielka, manager, dyrektor artystyczny i dyrygent Baroque Collegium 1685.
 
Tekst SCK
Fot. Szymona Grosskreutz, Dariusz Gackowski
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 09 05.2021
  • 14 05.2021
  • 19 05.2021
reklama
dołącz do nas