aktualności

Mistrzowie Polski od Highlandera

20.10.2020

Podopieczni szczawnickiej szkoły walki "Highlander" odnieśli ogromny sukces na Mistrzostwach Polski, które odbyły się na Śląsku. Wychowankowie klubu przywieźli aż 7 medali.

Klub Kick/Thai Boxingu,,Highlander" brał udział w Otwartych Mistrzostwach Polski (różne style walki) Semi Contact. Grupa szczawnicka początkowo w liczbie 10 zawodników zgłosiła swój udział w dwóch kategoriach, niestety dwoje z przygotowanych adeptów zachorowało i musieliśmy jechać w mniejszym składzie. 
Był to pierwszy wyjazd na tego typu zawody, gdzie trzeba było spotkać się z zawodnikami innych klubów, innych stylów walki,  mimo to 
z dobrym nastawieniem dotarliśmy na Śląsk.

Po ustaleniu grup wiekowych, sporządzeniu list walk, list zawodników w formule kata (układ ciosów i kopnięć wyobrażających walkę z przeciwnikiem) rozpoczęła się rywalizacja. Tutaj zawodniczki z naszego klubu pokazały swoje układy -  przygotowane indywidualnie i we własnej choreografii. Praca naszych dziewcząt została doceniona przez sędziów  - w tej kategorii otrzymaliśmy pierwsze medale! Srebro i brąz!

Także podczas walk  zawodnicy Highlandera pokazali swój kunszt - 3 złote medale w walkach semi-contact i trzy brązowe! W sumie zdobyliśmy 7 medali. 

Były to pierwsze Mistrzostwa Polski w których braliśmy udział, ale dla naszego klubu bardzo owocne. Litry potu wylane na treningach
przyniosły wyniki - mamy 3 Mistrzów Polski w walkach semi-contact, 1 Wicemistrzynię w kata oraz troje brązowych medalistów!
Dla mnie jako trenera klubu jest to powód do dumy, moi uczniowie zaprezentowa hart ducha i pełne zaangażowanie w treningi, pokazali że ciężką pracą  można zapracować na sukces nie tylko w walkach, ale także i innych formułach. 

Szkoła Sztuk Walki "Highlander" to nie tylko walka - to trening sprawnościowy, kretywny i najważniejsze w dobrej koleżeńskiej atmosferze.

Jakub Sarata - Mistrz Polski semi-contact
Natan Stróżczyk - Mistrz Polski semi-contact
Patryk Dudka - Mistrz Polski semi-contact
Nadia Stróżczyk - vice Mistrz Polski w kata
Dominika Salamon - brązowa medalistka Mistrzostw Polski w kata 

Juliusz Czajka - brązowy medalista Mistrzostw Polski
Damian Kamiński -  brązowy medalista Mistrzostw Polski

Zbyszek,,Highlander" Lach
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 06.2021
  • 19 06.2021
  • 26 06.2021
  • 10 07.2021
  • 17 07.2021
reklama
dołącz do nas