aktualności

Na pienińskich cmentarzach nie ma żywego ducha

01.11.2020

Zgodnie z zapowiedziami premiera, że przy wzroście ilości osób zakażonych wirusem covid-19 wprowadzone będą kolejne obostrzenia - zostały zamknięte cmentarze. Od 31 października do 2 listopada w Polsce mamy zakaz wejścia na tereny nekropolii.

W Polsce "Wszystkich Świętych"  i "Dzień Zaduszny" są bardzo ważnymi świętami, zwłaszcza dla katolików. Co roku w na przełomie października i listopada sprzątamy groby najbliższych, przynosimy świeże kwiaty, palimy świece i modlimy się za zmarłych.
Niestety w tym roku dni zadumy są inne niż znamy z lat poprzednich. Z powodu drastycznie rosnącej ilości osób zarażonych koronawirusem rząd wprowadził 3-dniowy zakaz wejścia na cmentarze.

Na pienińskich nekropoliach panował dziś spokój. Mimo otwartych bram cmentarzy, na ich terenie nie było nikogo. Mieszkańcy regionu dostosowali się do wprowadzonego zakazu.
Zajrzeliśmy dziś na kilka pienińskich cmentarzy - jak co roku groby są zadbane, ukwiecone, palą się znicze. Tylko przy grobach zmarłych brak rodzin i bliskich. 

Od środy będzie można odwiedzać groby bez ograniczeń, pamiętajmy jednak, że aby zmniejszyć ryzyko zakażeń możemy rozłożyć wizyty na kolejne dni.

JD
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 06.2021
  • 19 06.2021
  • 26 06.2021
  • 10 07.2021
  • 17 07.2021
reklama
dołącz do nas