aktualności

Jak skorzystać z e-wizyty w ZUS – dyżur telefoniczny

19.11.2020

W czasie pandemii, ZUS zachęca do bezpiecznych form kontaktu - przez internet. Wystarczy zarezerwować e-wizytę lub skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych (PUE). O tym jak korzystać z e-usług w ZUS będzie można porozmawiać z ekspertem sądeckiego ZUS już w piątek 20 listopada.

Od listopada w trosce o bezpieczeństwo klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził e-wizyty. Z dowolnego miejsca, przez internet, można porozmawiać z pracownikiem ZUS. Do dyspozycji jest również Platforma Usług Elektronicznych. Profil na PUE pozwala załatwić niemal wszystkie swoje sprawy. Poza aktywowaniem bonu turystycznego, można składać wnioski i generować dokumenty z danymi ze swojego konta, m.in. zaświadczenie o niezaleganiu. A wszystko to bez konieczności wizyty w placówce ZUS.
 
W czasie dyżuru organizowanego przez oddział ZUS w Nowym Sączu będzie można dowiedzieć się m. in. jak zarezerwować e-wizytę i jak się do niej przygotować. Jakie sprawy można załatwić w czasie wideorozmowy.  Będzie można również zapytać o Platformę Usług Elektronicznych ZUS.
 
Dyżur odbędzie się w piątek 20 listopada, w godz. 12.00 – 14.00, pod numerem telefonu 18 449-85-45.
 
 
Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
reklama
dołącz do nas