aktualności

Bez prawa jazdy a do tego pijany

12.01.2021

W Ochotnicy Dolnej kierujący oplem 23-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał, bo nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem alkoholu.

W minioną niedzielę, tuż przed północą w miejscowości Ochotnica Dolna podczas patrolu policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zauważyli opla, który jechał bez wymaganego oświetlenia. W związku z popełnionym wykroczeniem przez kierującego policjanci dali sygnał do zatrzymania pojazdu. 23-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i pojechał dalej. Podczas ucieczki wykonywał gwałtowne manewry, a brawurową jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W pewnym momencie samochód zjechał z drogi i zatrzymał się. Z auta wybiegł kierowca oraz pasażer i zaczęli uciekać pieszo, w różnych kierunkach nie reagując na polecenia zatrzymania się. Policjanci podjęli pościg pieszy i po kilkuset metrach zatrzymali zatrzymali ich.

23-letni kierujący oplem nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Ponadto mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa, grozi teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

31-letni pasażer odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych i niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza Policji, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


KPP Nowy Targ / JD
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 09 05.2021
  • 14 05.2021
  • 19 05.2021
reklama
dołącz do nas