aktualności

Jak można zostawić po sobie taki chlew!?

05.02.2021

Otrzymaliśmy od naszego Czytelnika zdjęcia z Lubania, które wstrząsnęły naszą redakcją. Trudno zrozumieć jak można chodzić po górach i zostawiać po sobie takie pobojowisko?!

Zaalarmował nas poruszony zastaną sytuacją Martin Martinger, który jest przewodnikiem górskim. O tym co zastał na Lubaniu poinformował także na swoim facebookowym profilu jaktoblisko.com.
 
"[Ręcę opadają!] Chciałem Wam pokazać dzisiejszy piękny widok ze szczytu Lubania w Gorcach jednak to, co na nim zobaczyłem zasługuje na uwagę bardziej niż kolejne krajobrazy.
▪️ Na Lubaniu znajdziecie wiatę bazy namiotowej , która w wakacje od wielu lat cieszy wszystkich spędzających tu czas turystów. Zimą jest dobrym schronieniem przed wiatrem. Niestety jest miejscem, gdzie wiele osób zostawia po sobie totalny... syf.
▪️ Nie rozumiem dlaczego tak często powtarzane „góry należą do nas wszystkich", nie działa już w odniesieniu do śmieci, które w jakiś magiczny sposób stają się nagle niczyje.
▪️ Jeśli tylko macie możliwość, zabierzcie proszę ze sobą to, co dla innych ważyło tonę (jak na przykład pusta butelka po wodzie). Trzymajmy się tego, że góry są naszym wspólnym dobrem i razem o nie dbajmy.
▪️ Moja mina na ostatnim zdjęciu jest może i nietęga, ale satysfakcja większa, jak ze zdobycia szczytu, czy panoramy na całe Tatry. A ta z robi ogromne wrażenie!
▪️ Śmieci leżały tuż za tabliczką, która zwraca uwagę na to, by zabierać je ze sobą..." - pisze Pan Martin.

Przewodnik posprzątał śmieci i zabrał je ze sobą. Trudno uwierzyć, że niektórzy turyści są w stanie wnieść ze sobą pod górę zapakowane jedzenie i napoje, a potem trudno im znieść w dół opakowania. Apelujemy o szacunek do gór i przyrody, oraz do innych ludzi. Pamiętajmy, że śmieci same się nie zaniosą do koszy i ktoś będzie musiał po nas posprzatać.

jd
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 06.2021
  • 19 06.2021
  • 26 06.2021
  • 10 07.2021
  • 17 07.2021
reklama
dołącz do nas