aktualności

Słupki podzieliły szczawniczan

07.02.2021

W Szczawnicy od kilku dni trwa gorąca dyskusja - tematem są słupki uniemożliwiające parkowanie, które pojawiły się na ulicy Głównej w okolicach sklepu Centrum.

Gdy zaczęto montować słupki społeczność pienińskiego uzdrowiska podzieliła się na dwie grupy. Zwolennicy nowego rozwiązania podkreślają trzy ważne aspekty problemu. Po pierwsze teraz będzie bezpieczniej - osoby wychodzące zza zaparkowanych aut stwarzały zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchy drogowego. Ponadto często kierowcy parkowali tak, że nie można było zmieścić się z wózkiem dziecięcym. Niektóre auta pozostawiano na ulicy przy krawężniku, co blokowało ruch i powodowało korki.
Natomiast przeciwnicy słupków podkreślają, że w sezonie Szczawnica boryka się z brakiem miejsc parkingowych, a to rozwiązanie zabiera kilkanaście kolejnych miejsc. Owszem, rozbudowano parking za sklepem Centrum, ale jest to prywatna posesja i właściciel będzie mógł ograniczyć parkowanie tylko dla klientów jego sklepu. 

W sezonie mieszkańcy Szczawnicy i turyści narzekają, że zbyt mało jest ogólnodostępnych  miejsc parkingowych, zwłaszcza w centrum uzdrowiska.

jd


 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 06.2021
  • 19 06.2021
  • 26 06.2021
  • 10 07.2021
  • 17 07.2021
reklama
dołącz do nas