aktualności

Z Lubania do Sandecji

03.03.2021

Sebastian Adamczyk zawodnik Lubania Tylmanowa zmienił barwy klubowe - teraz będzie występował w drużynie Sandecji Nowy Sącz. To kolejny wychowanek Lubania po Bartłomieju Kasprzaku, Filipie Piszczku, Wiktorze Żołądziu i Krystianie Hebdzie, który zasilił ten renomowany sądecki klub.

Warto również wspomnieć o innych wychowankach Lubania, którzy z powodzeniem radzili/radzą sobie na czwarto i trzecioligowych boiskach. Dzięki dobrej współpracy z prezesem Sandecji Arkadiuszem Aleksandrem, jest możliwość próbowania młodych i zdolnych zawodników z Tylmanowej na wyższym poziomie rozgrywkowym, a co za tym idzie umożliwienie im rozwoju sportowego. Sebastian jest 18 - latkiem i od najmłodszych lat trenował w naszym zespole pod okiem śp. Marka Żołądzia.
 
Obecnie w klubie Lubań Tylmanowa trenuje prawie 100 zawodników o rozpiętości wiekowej od 7 do ponad 50 lat. Lubań Tylmanowa ma drużyny w czterech kategoriach wiekowych (orlik, młodzik, junior i senior) regularnie grające w rozgrywkach ligowych PZPN. Klub stara się zapewnić dobre warunki treningowe szczególnie dla dzieci i młodzieży, aby zawodnicy w komfortowych warunkach mogli realizować się w swojej pasji oraz, aby mieli możliwość oderwać się od telefonów, tabletów, komputerów i całego wirtualnego świata.
 Natomiast jeśli chodzi o drużynę seniorską, są to praktycznie tylko mieszkańcy Tylmanowej, dla których klub to oprócz miejsca rekreacyjnego, uprawiania sportu to również miejsce spotkań z kolegami, miło spędzonego czasu i integracji.
 
Zawodnicy wywodzący się z Klubu LKS Lubań Tylmanowa odnoszą sukcesy. W ostatnią niedzielę (28 lutego) Filip Piszczek strzelił bramkę w meczu  ekstraklasowym Cracovia - Zagłebie Lubin.
 

jd / UG Ochotnica
komentarze