aktualności

Wiosenne sprzątanie w Gorcach

01.04.2021

W Ochotnicy Dolnej odbyła się pierwsza wiosenna akcja sprzątania - Zabiegam o czyste Gorce. Była to inicjatywa Fundacji Run Vegan, która od kilku lat w Gorcach organizują letnie i zimowe biegi Gorce Ultra Trail

W akcji wzięło udział łącznie 25 osób: biegacze, przedstawiciele MKS Trial Ochotnica, organizatorzy MTB 4 Towers, organizatorzy Festiwalu Muzycznego z Nowego Sącza oraz mieszkańcy.  Sprzątanie, po zimie, okazało się konieczne, ponieważ topniejący śnieg i brak liści na drzewach odsłoniły zalegające na łąkach i w korytach rzeki śmieci.
Sprzątającym towarzyszyła kamera EkoMałopolska TV. Dziennikarz portalu, z wizyty w Ochotnicy,  przygotował materiał o akcji Zabiegam o czyste Gorce. Reportaż można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/EkoMalopolskaTV/videos/835028764027027
Worki na akcję sprzątania przekazała firma Paclan, a Zakład Gospodarki Komunalnej w Ochotnicy Dolnej odebrał śmieci, których zebrano około tony.
Gorący posiłek dla uczestników akcji przygotowała Restauracja Och. Natomiast drobne upominki, dla biorących udział w sprzątaniu, przekazała Gmina Ochotnica Dolna – w postaci ekotoreb i notesów.
Planowane są kolejne tego typu akcje.
komentarze