aktualności

Fatalny mecz Jarmuty

22.05.2021

W sobotnim meczu na własnym boisku Jarmuta Szczawnica mocno zawiodła swoich kibiców, przegrywając z Krokusem Przyszowa 1:2. Wynik tym bardziej może budzić zdziwienie, gdyż pienińska drużyna nie przegrała w tym sezonie żadnego meczu a goście walczą o pozostanie w lidze.

Jarmuta była dziś nie do poznania - pierwszą bramkę straciła już w 20 minucie i nie była wstanie wyrównać przez kolejne 45 minut. A jak już wyrównała - po kilku minutach znów straciła bramkę. Od samego początku gra szczawniczan się nie kleiła, zawodnicy się nie rozumieli, bardzo często tracili piłkę. Piłkarze z Przyszowej byli po prostu lepsi od lidera tabeli V ligi. Miejmy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy a nie trwała utrata formy Jarmuty.
Momenty były:
13 – Barnaś płasko z prawego skrzydła za linię obrony. Niepilnowany na piątce Wiercioch minimalnie minął się z futbolówką.
20 – GOL 0:1! Zieliński mocno z rzutu rożnego. Bardzo dynamicznie nabiegający Trela z impetem pakuje piłkę z główki do siatki.
36 – Zieliński przymierzył nieźle z rzutu wolnego. Olchawa z problemami przerzuca futbolówkę nad poprzeczką.
44 – Uderzenie z rzutu wolnego zmierzające przy lewym słupku, na korner paruje W. Wilk.
45+3 – Kąśliwe dośrodkowanie Webera z rzutu wolnego piąstkuje golkiper.
45 +6 – Piłka w siatce, jednak arbiter sygnalizuje pozycję spaloną Wierciocha.
56 – Weber w stuprocentowej okazji przestrzela wysoko nad bramką na trzecim metrze.
68 – GOL 1:1! Potworny kocioł w piątce przyjezdnych. Piłka odbiła się od obrońcy, potem od poprzeczki, a ostatecznie z bliska do siatki wpakował ją Kuziel.
75 – GOL 1:2! Błąd obrony wykorzystuje Zieliński i rusza w kierunku bramki. Mierzony płaski strzał mija Olchawę.
82 – Co się stało pod bramką Krokusa chyba do końca nikt nie wie. Piłka trafia w spojenie, przetacza się tuż przed linią bramkową w gąszczu nóg i przelatuje ostatecznie przy lewym słupku.

Jarmuta Szczawnica – Krokus Przyszowa 1:2 (0:1)
0:1 Trela (Zieliński) 20 głową po rożnym