aktualności

Wojewoda odwiedził Ochotnicę

27.05.2021

W środę 26 maja Ochotnica gościła Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę. Celem jego wizyty było podsumowanie dotychczasowej współpracy i przedstawienie zrealizowanych inwestycji oraz projektów współfinansowanych ze środków rządowych, a także nakreślenie kierunku dalszych wspólnych działań. Wójt Tadeusz Królczyk oprowadził wojewodę po gminie pokazując jak przebiegają najnowsze inwestycje oraz zapoznał go z historią i kultura regionu. W spotkaniu uczestniczyła także posłanka Anna Paluch.

Na początku wizyty wójt przedstawił wojewodzie Romów zatrudnionych w ramach projektu „Praca i zatrudnienie drogą do integracji” finansowanego z Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030, którzy dbają m.in. o tereny zielone w okolicy Urzędu Gminy.

Następnie odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej. W  spotkaniu uczestniczyli m.in.: Poseł Anna Paluch, Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk, Zastępca Wójta Gminy Ochotnica Dolna Krzysztof Jurkowski, Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna i Radna Rady Powiatu Nowotarskiego Maria Łojas - Jurkowska, Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna Maciej Mikołajczyk, kierownicy zespołów merytorycznych Urzędu Gminy, p.o. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzyna Niewiadoma, Pełnomocnik Wójta ds. Romskich Klaudiusz Szcerba. Wójt przedstawił krótką prezentację dotyczącą inwestycji, jakie są przeprowadzane w gminie od 2018 roku.
Następnie uczestnicy spotkania udali się w teren, w os. Gorcowe w Ochotnicy Dolnej, gdzie obejrzeli zabezpieczenia siatkowo – kamienne wykonane wzdłuż brzegu potoku i drogi gminnej, która ucierpiała podczas powodzi w 2018 r. Na miejscu zrealizowanej inwestycji Wojewoda spotkał się z Radnymi Rady Gminy z Ochotnicy Dolnej oraz Sołtysami – Sołtysem Sołectwa Ochotnica Dolna Wojciech Chlipała oraz Sołtysem Sołectwa Młynne Krzysztofem Jagiełą. 

Kolejnym punktem wizyty Wojewody był most na os. Brzegi w Tylmanowej, na który gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg w wysokości niemal 14 mln zł.  Tutaj na Wojewodę czekali Radni Rady Gminy z Tylmanowej oraz Sołtys Sołectwa Tylmanowa Jan Ligas
Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Matki, Wojewoda wraz z Wójtem Gminy odwiedzili rodzinę Marców z Tylmanowej, składając życzenia mamie sześcioraczków.

Ważnym wydarzeniem podczas wizyty było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem ofiar Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej. Wójt nakreślił gościom tragiczne losy poległych w 1944 r. mieszkańców Ochotnicy i Tylmanowej.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie Radnymi Rady Gminy z Ochotnicy Górnej oraz z Sołtysem Sołectwa Ochotnica Górna Wiesławem Maciągą.
Wójt podziękował Wojewodzie Małopolskiemu za wizytę w Ochotnicy Dolnej  i Tylmanowej oraz zaprosił Wojewodę na kolejną wizytę w Ochotnicy.  Wojewoda także podziękował za możliwość poznania gminy i podkreślił bardzo dobrą współpracę z wójtem m.in. w pozyskiwaniu nowych funduszy na inwestycje infrastrukturalne zaznaczając, że widać, że pozyskane pieniądze są wydawane w sposób rzetelny.

jd / UG
fot. jd / MUW 

 
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 06.2021
  • 19 06.2021
  • 26 06.2021
  • 10 07.2021
  • 17 07.2021
reklama
dołącz do nas