aktualności

59.Małopolski wyścig górski przemknął przez Podhale

05.06.2021

W sobotę 5 czerwca odbył się II etap 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Jego początek miał miejsce pod zamkiem w Niepołomicach, gdzie miała miejsce prezentacja wszystkich drużyn, meta natomiast znajdowała się na nowotarskim rynku. Cała trasa liczyła ok. 140 kilometrów. Po drodze na zawodników czekały trzy premie górskie oraz lotne. Jedna z premii lotnych znajdowała się w Krościenku nad Dunajcem. O punkty w premii górskiej zawodnicy mogli zawalczyć między innymi w czasie podjazdu na Przełęcz Snozkę.

Zwycięzcą II etapu został Patryk Stosz. Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Maurice Ballerstedt, natomiast na najniższym stopniu podium stanął  Duńczyk Frederik Irgens Jensen. W tegorocznej,  59. edycji  Małopolskiego Wyścigu Górskiego  ściga się ponad 150 kolarzy z pięciu kontynentów oraz dwudziestu jeden  krajów. Wśród nich znajduje się oczywiście  liczna grupa polskich  zawodników. Patronat honorowy nad Wyścigiem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego.