aktualności

Ogromny pożar w Nowej Białej

19.06.2021

Płoną stodoły, zabudowania gospodarcze i domy w centrum wsi przy ul. Św. Katarzyny. - Szok, masakra. Czegoś takiego nie widziałem - mówi jeden ze świadków. Według ostatnich informacji, pożar objął 6 budynków mieszkalnych i 6 gospodarczych.

Jak mówią świadkowie, pożar jest ogromny. Płoną zabudowania mieszkalno-gospodarcze na odcinku kilkudziesięciu, może nawet stu metrów - domy, stodoły, stajnie. Dym nad Nową Białą widać nawet w Bukowinie Tatrzańskiej. Z ogniem walczą dziesiątki strażaków i jednostek OSP. Jednostki są ściągane z całego Podhala. Zadysponowano też śmigłowiec. Walka jest jednak bardzo trudna m.in. ze względu na wiatr.
 
Takie pożary nawiedzają Spisz co kilka lat. W 2018 roku w nocnym pożarze przy ulicy Floriana w Nowej Białej spłonęło 6 drewnianych, częściowo murowanych zabudowań gospodarczych stojących w zwartej zabudowie jeden koło drugiego. Ogień lekko opalił dwa domy mieszkalne, w jednym elewację, w drugim dach. W 2009 spłonęło w Nowej Białej dziewięć stodół.

Dym widać w okolicznych wioskach. Od czytelników dostajemy pierwsze zdjęcia z pożaru.

Przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej informuje, że w akcji gaśniczej udział bierze 85 zastępców straży pożarnej i 235 strażaków z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego.


Budynki znajdują się w bardzo zwartej zabudowie i to jest przyczyną szybkiego rozprzestrzeniania się ognia - mówi starszy kapitan Bogusław Szydło.
małopolskiego.s/r/
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas