aktualności

Pożar w Nowej Białej: pierwsze odszkodowania już u mieszkańców (najnowsze zdjęcia z drona)

22.06.2021

Na miejscu pożaru w Nowej Białej są obecni rzeczoznawcy ubezpieczycieli. Część poszkodowanych już w poniedziałek otrzymała zaliczki na poczet odszkodowań – informuje towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa.

W pożarze w Nowej Białej w województwie małopolskim spłonęło blisko 50 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Na pełne podsumowanie wartości strat jest za wcześnie, ale pierwsi poszkodowani otrzymali już pieniądze z ubezpieczeń.

- Potwierdzam, że kilka spośród spalonych budynków było ubezpieczonych w Compensie – w ramach polis rolnych i mieszkaniowych. Nasi rzeczoznawcy pracowali na miejscu zdarzenia już kilka godzin po zakończeniu akcji gaśniczej. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowej wypłacie zaliczek na poczet odszkodowania. Pieniądze trafiły do poszkodowanych jeszcze w poniedziałek i pozwolą na pokrycie ich najpilniejszych potrzeb – mówi Rafał Mosionek, Zastępca Prezesa Zarządu Compensa TU SA Vienna Insurance Group, odpowiedzialny w firmie m.in. za obszar likwidacji szkód.

W niedzielę przedstawiciele ubezpieczyciela, będąc na miejscu, ale nie mając dostępu do spalonych nieruchomości, kontaktowali się z poszkodowanymi i uzyskali wstępne informacje na temat zakresu szkód. Na tej podstawie każda z ubezpieczonych osób w ramach uproszczonych procedur likwidacji szkód otrzyma wypłatę zaliczki – przyznane sumy sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rzeczoznawcy ubezpieczyciela zostaną wpuszczeni bezpośrednio na teren pogorzeliska we wtorek. Oględziny miejsca zdarzenia pozwolą precyzyjnie określić wartość strat i wypłacić poszkodowanym pozostałą część należnego odszkodowania.

- Wiemy, że za nami dopiero cześć pracy. Pozostajemy w stałym kontakcie z poszkodowanymi i postaramy się, by proces odszkodowawczy był prosty i przebiegał sprawnie – dodaje Rafał Mosionek z Compensy.

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, oprac. r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas