aktualności

Jubileuszowa Śpisko Watra zapłonęła w Niedzicy

04.07.2021

W niedzielne popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy oraz Gmina Łapsze Niżne zaprosili mieszkańców oraz turystów na XXV Śpiską Watrę. Przybyłych licznie gości przywitała dyrektor GOK-u Krystyna Milaniak i gospodarz – wójt Jakub Jamróz.

Zgodnie z tradycją, impreza rozpoczęła się rozpaleniem watry przez wójta Jakuba Jamroza. Bogaty folklor Spisza i okolic zaprezentowało zebranym 13 zespołów regionalnych: „Czardasz” z Niedzicy, „Honaj” z Dursztyna, „Mali Toniecnici” , „Dunajec” z Niedzicy, „Podhale-Grupa Śpiska z Jurgowa”, „Mali Frydmanianie”, „Torecki” z Łapszanki, „Bystry Potok” z Kacwina, „Lotry” z Łapszanki, Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale”, „Dolina” z Krempach, „ Hajduki” z Łapsz Wyżnych oraz „ Młody Jawor” z Krempach. Najbardziej uroczystym momentem było wręczenie gratulacji założycielce  zespołu „Czardasz” Marii Waniczek, za zdobycie prestiżowej Nagrody im.  Romana Reinfussa. Jest to nagroda przyznawana jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego „za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce”.
Przeglądowi zespołów towarzyszyły oczywiście liczne atrakcje dla najmłodszych oraz degustacja potraw regionalnych ze Spisza przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łapszanki.

Podczas imprezy w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy była możliwość zaszczepienia się, z której mieszkańcy regionu i turyści chętnie korzystali.
 
WB
 
 
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas