aktualności

Zaproszenie na warsztaty ceramiczne

17.07.2021

Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny zaprasza dorosłych w wieku 18+ do udziału w warsztatach ceramiki. Zajęcia odbywać się będą w dniach 2-5 sierpnia w WOK Ochotnica Dolna.

Zajęcia prowadzić będzie Pani Monika Ziemianek-Sztajer – z zawodu terapeuta zajęciowy, mieszka w Tylmanowej. Od 20 lat zajmuje się ceramiką artystyczną oraz masami plastycznymi. Jest samoukiem, niemniej wypracowany przez siebie warsztat stara się szkolić na różnego rodzaju certyfikowanych warsztatach rękodzieła artystycznego. Kilkukrotnie jej prace brały udział w wystawach w Szczawnicy i Krościenku nad Dunajcem. Swoimi umiejętnościami dzieli się również w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Szczawnicy. Najważniejsze w uprawianiu sztuki dla Pani Moniki jest promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Marzy o otworzeniu własnej pracowni ceramicznej.O projekcie:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” otrzymała dofinansowanie w wysokości 13 tys. zł. na realizację zadania pn.: „Pieniny i Gorce kolebką rękodzieła” ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie „Etno Polska 2021”, którego celem jest ożywienie, wzmocnienie i podtrzymanie tożsamości dziedzictwa kulturowego wśród osób dorosłych, mieszkańców ziem pienińsko-gorczańskich. Wobec postępujących zmian cywilizacyjnych, edukacja w sferze utrwalenia wartościowych dla dziedzictwa kulturowego form kultury ludowej jest niezwykle istotna. Tym sposobem projekt wpisuje się w cele programu Narodowego Centrum Kultury poprzez dążenie do tworzenia warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej oraz budowę aktywnych społeczności.
Zgodnie z celami programu, projekt służy rozwijaniu spektrum działań z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych wartości i bogactwa kulturowego regionu.
W czerwcu odbyły się już dwa warsztaty z Malowania na szkle w Szczawnicy, oraz z Szydełkowania w Krościenku nad Dunajcem. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, a dzięki nim stowarzyszenie wzbogaciło się o mnóstwo pięknych prac. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obcować z wybitnymi artystami m.in. Joanną Dziubińską wraz z Anną Madeja oraz Marią Konieczną. Niezwykle utalentowane i cenione artystki przekazały wiele cennej wiedzy swoim uczniom, obserwując w ciągu warsztatów zwiększające się umiejętności uczestników. Jako, że projekt zakłada zwiększenie zainteresowania tworzeniem rękodzieła i popularyzowanie tych umiejętności wśród mieszkańców naszych gmin, z zadowoleniem zdało się obserwować rosnące chęci w tworzeniu swoich pierwszych prac naszych początkujących artystów.

Formularz oraz regulamin warsztatów dostępnych pod linkiem:
http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/karta_zgloszeniowa_ceramika_2-5_08_2021.pdf
http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/regulamin_rekrutacji_do_warsztatow_etnopolska2021.pdf
Zgłoszenia, w formie mailowej, później w formie papierowej w oryginale prosimy dostarczyć do 1 sierpnia 2021 roku do godz. 15-tej  mailowo na adres e-mail: biuro@leadergorce-pieniny.pl
Oryginały formularzy prosimy dostarczyć w pierwszym dniu warsztatów.
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas