aktualności

Inwestycje w gminie Czorsztyn

19.07.2021

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Maniowach, zrewitalizowane centrum wsi w Sromowcach Wyżnych oraz pętla pieszo-rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego to inwestycje, które oddano do użytku w minionym roku, jednakże ze względu na sytuację pandemiczną oficjalnego otwarcia doczekały się w miniony piątek.

Zaproszeni oficjele w tym: Edward Siarka sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, marszałek Witold Kozłowski, poseł Anna Paluch , senator Jan Hamerski , Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko n/D, radni oraz sołtysi Gminy Czorsztyn, Leszek Bajorek-Fiałkowski Prezes ZEW, jak również Ks. Proboszcz Parafii Maniowy Krzysztof Piechowicz zgromadzili się na placu przed nowoczesnym Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Maniowach, który został poświęcony oraz uroczyście otwarty, jako pierwszy.

Do uroczystego przecięcia wstęgi Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn zaprosił Edward Siarkę sekretarza stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, marszałka Witolda Kozłowskiego, poseł Annę Paluch, senatora Jana Hamerskiego oraz sołtysa Franciszka Jarząbka. Po przecięciu wstęgi goście udali się na plac, gdzie obejrzeli efekty zrealizowanej inwestycji.

Kolejnym punktem spotkania było przecięcie wstęgi na urokliwym odcinku ścieżki pieszo-rowerowej tuż pod ruinami zamku w Czorsztynie, skąd goście udali się do sołectwa Sromowce Wyżne, by razem przespacerować się ścieżkami zrewitalizowanego centrum wsi.

Podczas uroczystego zakończenia spotkania, które odbyło się w Izbie Regionalnej Tadeusz Wach dziękował przybyłym za pomoc oraz zaangażowanie w rozwój Gminy Czorsztyn –„Dziękuję za wsparcie z urzędu marszałkowskiego podczas realizacji tych trzech inwestycji, jak również poparcie, jakim Państwo nas obdarzyliście” .

Podczas uroczystości głos zabrali również zaproszeni goście; „Cieszę się że wydatkowane środki zmieniają oblicze wsi” nie krył zadowolenia marszałek Witold Kozłowski, tymczasem poseł Anna Paluch podkreślała, jak ważna z punktu widzenia turysty jest realizacja przedsięwzięć, które pozwalają budować ofertę czasu wolnego.

Mamy nadzieję, że zrealizowane inwestycje będą służyć naszej lokalnej społeczności, tymczasem trzymamy kciuki za realizację kolejnych przedsięwzięć.

 

Opr. Aneta Markus

reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas