aktualności

Trwa szacowanie strat po ulewie

19.07.2021

Wczoraj (18 lipca) w Tylmanowej, w wyniku gwałtownych opadów deszczu wylał potok w os. Piszczki i Hardopadły. Woda niosła ze sobą kamienie i ziemię, które szybko zablokowały drogi dojazdowe do osiedli oraz fragment drogi wojewódzkiej. Dziś trwa porządkowanie domów i gospodarstw oraz szacowanie strat

Pod naporem wody zwały ziemi oraz drzewa osunęły się także w kilku innych miejscach wzdłuż drogi wojewódzkiej 969 w Tylmanowej. Także na drodze powiatowej Tylmanowa – Harklowa w os. Rzeka pojawiło się osuwisko wraz z wywróconym drzewem – droga chwilowo była zablokowana.
Na miejscu błyskawicznie pojawili się druhowie z OSP Tylmanowa, Ochotnica Dolna, Ochotnica Górna oraz z Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Targu, którzy podjęli skuteczne działania we wszystkich miejscach. Do późnych godzin nocnych pracował ciężki sprzęt, który udrażniał drogi, usuwając z nich kamienie i błoto.
Do Tylmanowej udał się także Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna wraz z Krzysztofem Jurkowskim Zastępcą Wójta Gminy Ochotnica Dolna. Obecny był również Jan Ligas Sołtys Sołectwa Tylmanowa.


jd / UG Ochotnica Dolna
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas