aktualności

Memoriał Artura i Anny Wernerów

23.08.2021

21 i 22 sierpnia br. na torze kajakowym na rzece Dunajec w Szczawnicy odbywają się 61 Międzynarodo-we Regaty Slalomowe – Memoriał Artura i Anny Wernerów. Dwudniowe zmagania, w których rywalizują młodzicy, juniorzy, seniorzy oraz weterani.

Pierwszego dnia startowali młodzicy, a po nich odbył się Memoriał Wojciecha Piecyka – Mistrzostwa Polski Weteranów. Medale oraz dyplomy najstarszym startującym w zawodach wręczał burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda wraz z prezesem Klubu Łukaszem Hurkałą i przedstawicielami Zarządu Klubu.
Po współzawodnictwie weteranów przyszedł czas na uroczyste obchody 90.lecia powstania Klubu Sportowego „Pieniny”, które ze względy na pandemię koronawirusa nie odbyły się w zeszłym roku.
Józef Dyda, prowadzący zawody i uroczystość, rozpoczął od uczczenia minutą ciszy zmarłego w sierp-niu br. wspaniałego zawodnika, olimpijczyka wywodzącego się z KS „Pieniny” Stefana „Cenka” Kapłaniaka oraz wszystkich nieżyjących zawodników i działaczy związanych z klubem. Następnie przybyłych gości, wśród których znaleźli się burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, przedstawiciel Polskiego Związku Kajakowego – dyrektor sportowy Wojciech Kubik, prezes Małopolskiego Związku Kajakowego Krzysztof Racułt, prezesi za-przyjaźnionych klubów kajakowych z Kwisnej, Drzewicy, Sromowiec, byli prezesi klubu, trenerzy, działacze, zawodnicy i sponsorzy oraz sympatycy, przywitał prezes Klubu Łukasz Hurkała. Historię KS „Pieniny” – od momentu jego powstania w 1930, przez czasy przedwojenne, powojenne, po współczesne opowiedziała dyrektor Muzeum Pienińskiego Barbara Węglarz, wspominając jego założycieli Czesława Winiarskiego i dr Artura Karola Wernera, najbardziej utytułowanych zawodników i ich sukcesy, a także prezesów i zasłużonych trenerów.
 
Następnie przyszedł czas na wyrażenie podziękowań i wręczenie odznaczeń; Medalem KS „Pieniny” - „Za zasługi dla Pienińskiego Kajakarstwa” z okazji 90.lecia Klubu i okolicznościowym uczcił działaczy, sponsorów i sportowców prezes Łukasz Hurkała; Medalem 90.lecia Polskiego Związku Kajakowego w imieniu prezesa Tadeusza Wróblewskiego gratulował Klubowi, jego sportowcom i działaczom - dyrektor Kubik; własnoręcznie wykonanymi pamiątkowymi drewnianymi kajakami uczcił szereg osób były trener KS „Pieniny” - Jan Majerczak. Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, składając Klubowi najlepsze życzenia, wręczył na ręce prezesa Łukasza Hurkały w dowód uznania grawerton w kształcie kajaka, z nazwiskami wszystkich olimpijczyków wywodzących się z KS „Pieniny”: Marii Ćwiertniewicz (obecnej na uroczystości), Stefana Kapłaniaka, Grzegorza Saraty, Grzegorza Polaczyka, Mateusza Polaczyka i Krzysztofa Majerczaka. Przybyli goście także przekazali dla Klubu na ręce jego prezesa, okolicznościowe życzenia i pamiątki.
Dwudniowy Memoriał A. i A. Wernerów to prawdziwe święto sportu w Szczawnicy!
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas