aktualności

Zbierają na nowe ucho dla 2-letniego dziecka. "To już dwa lata trudnej walki. Nie pamiętam, jak wygląda inna rzeczywistość"

24.08.2021

Najgorsza jest dla mnie wizja, że ratunek nie nadejdzie, że kwota której potrzebujemy okaże się zupełnie poza zasięgiem - mówi Anna Stec, mama 2-letniego Kacperka ze Szczawnicy.

Chłopczyk urodził się z lewostronną mikrocją - niewykształconą małżowiną uszną oraz atrezją - zrośniętym kanałem słuchowym lewego ucha. Od sierpnia 2020 roku rodzice - chwytając się wszelkich sposobów - zbierają pieniądze na operację w USA, co - zwłaszcza w dobie pandemii - jest bardzo trudne.

W Polsce wieloetapowe leczenie Kacperka mogłoby się zacząć dopiero, gdy dziecko skończy 10 lat.

- Nie możemy pogodzić się z myślą, co nasz synek straciłby przez ten czas. Jak wiele okazji na rozwój pozostałoby dla niego - już na zawsze, nieosiągalnych - dodaje Anna Stec. - W klinice w Stanach Zjednoczonych wszystkie czynności wykonywane są podczas jednej operacji, której plan zakłada rekonstrukcję ucha, otwarcie kanału słuchowego bądź wszczepienie specjalistycznego implantu. Jedna narkoza to znacznie mniejsze obciążenie dla młodego organizmu, a operacja mogłaby się odbyć po 3. urodzinach naszego synka. To nasza nadzieja na przyszłość, na ratunek i powierzenie naszego dziecka w ręce najlepszych specjalistów.

Anna i Michał Stecowie nie ustają w swoich staraniach. Robią wszystko, co możliwe - zbierają nakrętki, prowadzą licytację na Facebooku TUTAJ

Muszą zdążyć, zanim Kacperek pójdzie do przedszkola, później szkoły, by mógł czuć się pełnowartościowym chłopcem nie odbiegającym w rozwoju od swoich rówieśników. To zapewnić mu może tylko nowe uszko.

- Kacper mógłby już mówić, mogłabym na tym etapie poznawać świat jego oczami, mieć pewność, że słyszy to, co mówię. Im jest starszy, tym boleśniej zdajemy sobie sprawę z ograniczeń, które będziemy napotykać w codzienności - dodają rodzice dziecka, prosząc o wzięcie udziału w zbiórce internetowej. - Każda złotówka to dla naszego maluszka możliwość normalnego życia. Jeśli nie zareagujemy na czas, to mowa będzie bardzo ograniczona, a w pewnym momencie mogą pojawić się kolejne problemy związane z rozwojem, które mogą doprowadzić do wykluczenia Kacperka.

Zbiórka na pomoc dla chłopczyka zweryfikowana jest przez Fundację Siepomaga TUTAJ
 
p/
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas