aktualności

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

14.09.2021

Policjanci z Krościenka nad Dunajcem zatrzymali 23-latka kierującego bmw za posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc w miejscowości Szczawnica, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli drogowej bmw jadące bez wymaganego oświetlenia. Za kierownicą pojazdu siedział 23-latek, który na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać, a z wnętrza samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. W plecaku leżącym za fotelem kierowcy funkcjonariusze znaleźli w woreczku strunowym około 9 gramów marihuany, wagę i fajkę wodną. Kierowca przyznał, że narkotyk to jego własność i posiada tylko na własny użytek.  W związku z podejrzeniem kierowania samochodem w stanie po użyciu środka odurzającego, policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy, pobrano krew do badania i przewieziono zatrzymanego do nowotarskiej komendy. 
Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania marihuany. Zgodnie z przepisami za posiadanie środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. W przypadku prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyków, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Targ / JD
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 19 09.2021
reklama
dołącz do nas