aktualności

Warsztaty w Perle

29.09.2021

Od dnia 1 kwietnia 2021R. Środowiskowy Dom Samopomocy „PERŁA” w Szczawnicy realizuje projekt pn. W ZGODZIE Z PORAMI ROKU. W poniedziałek 27 września 2021r odbyła się prezentacja dokumentująca pracę beneficjentów projektu podczas trzymiesięcznych warsztatów BOTANICZNYCH, FOTOGRAFICZNYCH oraz ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.

Warsztaty botaniczne na zakończenie kwartału zaprezentowały przetwory z warzyw i owoców oraz stroiki wykonane z sezonowych surowców. Na warsztatach fotograficznych beneficjenci wykonali samodzielnie albumy ze zdjęciami zrobionymi przez nich samych na tabletach zakupionych specjalnie do projektu. Warsztaty zdrowego stylu życia motywowały do aktywności ruchowej, kształtowania nawyków higieny osobistej i otoczenia. Na zakończenie rehabilitanci zorganizowali quiz dla beneficjentów podsumowujący ostatnie trzy miesiące z zasad higieny, nawyków zdrowego stylu życia i odżywiania oraz tematyki związanej z aktywnością fizyczną. Odbyły się także zawody sportowe.
Różnego rodzaju metody i techniki pracy terapeutów służyły rehabilitacji społecznej i zawodowej beneficjentów zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę jego indywidualnych możliwości.
Relacje z warsztatów oraz codziennej pracy w Środowiskowym Domu Samopomocy „PERŁA” można śledzić na naszym facebooku: ŚDS „Perła” Szczawnica.  Wszystkich serdecznie zapraszamy do polubienia naszej strony.
Wspomniane warsztaty dofinansowane są przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2021
reklama
dołącz do nas