aktualności

Jubileusz TPSP

08.10.2021

W piątkowe popołudnie w galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Szczawnicy miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 35-lecia powstania koła zrzeszającego twórców i miłośników sztuki.

Wśród uczestników uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli szkół, lokalnych stowarzyszeń oraz władz samorządowych, które na przestrzeni minionych lat niejednokrotnie podejmowały współpracę z TPSP, nie tylko w zakresie realizowanych zadań publicznych ale również w promocji działalności artystycznej.
 
Jubileusz 35. lecia istnienia szczawnickiego Oddziału TPSP skłania do refleksji i jest przede wszystkim doskonałym powodem do dumy i satysfakcji dla wszystkich, którzy w przeciągu tego okresu należeli i nadal należą do Stowarzyszenia, jak również dla tych którzy go tworzyli, wspierali i rozwijali swoją pracą i talentem, o czym świadczy przedstawiona przez Prezes TPSP – Annę Malinowską bogata historia Oddziału.
 
W trakcie spotkania nie zabrakło wzajemnych podziękowań, wspomnień oraz okolicznościowych prezentów. Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda złożył na ręce Prezes – Anny Malinowskiej serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasową działalności artystyczną. „Życzę by obcowanie ze sztuką i jej tworzenie było zawsze źródłem radości i satysfakcji (…)” – mówił burmistrz.
 
O muzyczną oprawę spotkania zadbał Jerzy Stadnicki, który wystąpił z krótkim recitalem prezentując m.in. utwór powstały specjalnie na okoliczność Jubileuszu.
Następnie swoje wybrane wiersze z tomiku poetyckiego „To Ja, Złodziej” odczytał sądecki poeta Bronek z Obidzy (pseudonim Bronisława Kozieńskiego).
 
Na koniec na wszystkich zebranych oczekiwał poczęstunek w postaci urodzinowego tortu, różnych ciast, przekąsek oraz napojów.
 
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych Oddział Szczawnica powstało1 marca 1986, kiedy to na ręce Jana Papieża kierującego grupą miejscowych artystów przysłano pismo z Zarządu Głównego TPSP w Nowym Sączu potwierdzające istnienie Grupy Twórczej TPSP Szczawnica. Obecnie towarzystwo zrzesza ponad 20 osób. Kierując się statutem towarzystwa członkowie wypełniają następujące zadania:
- krzewienie i popularyzowanie sztuk pięknych i regionalnej sztuki ludowej,
- popieranie ludzi pracujących w dziedzinie sztuk plastycznych,
- organizowanie warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ośrodkach kultury i placówkach oświatowo-wychowawczych,
-organizowanie plenerów, wystaw, wernisaży, prelekcji i spotkań kulturalnych.
 
jd / UMiG Szczawnica
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 08 10.2022
  • 08 10.2022
  • 09 10.2022
  • 09 10.2022
  • 15 10.2022
  • 15 10.2022
  • 29 10.2022
reklama
dołącz do nas