aktualności

Święto szkoły w Szlachtowej i pasowanie uczniów klasy pierwszej

14.10.2021

Wędrując, na swoich drogach życia spotykamy ludzi, którzy na zawsze zmieniają nasze serca, kształtują system wartości, a my potem wciąż niestrudzenie podążamy śladami mistrzów. Z naszą szkołą było podobnie, słowa patrona Jana Pawła II wybrzmiewają niejednokrotnie w myślach, przywołując wzruszenia i niezapomniane wspomnienia.

Święto Szkoły, które w tym roku obchodziliśmy 13 października, nadało blasku i kolorów naszej szkolnej codzienności. Uroczystości zaszczycili swoją obecnością : Grzegorz Niezgoda- Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy Krzysztof Czaja, dyrektorzy miejscowych szkół oraz przyjaciel szkoły Andrzej Dziedzina Wiwer.
 
Tradycyjnie świętowanie rozpoczęło się od złożenia wiązanek pod pomnikiem Jana Pawła II, następnie udaliśmy się do Kościoła. Na wstępie dyrektor szkoły serdecznie przywitała gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Podkreśliła znaczenie wychowawcze pielęgnowanej tradycji skoncentrowanej wokół postaci Patrona Szkoły – Jana Pawła II. Z ciepłymi słowami zwróciła się do uczniów klasy pierwszej, której ślubowanie na sztandar i pasowanie stanowiło punkt kulminacyjny akademii.
 
Następnie przedstawiono prezentację multimedialną pt. ,,Śladami Jana Pawła II’’, stanowiącą swoistą powtórkę z historii i geografii, wyjaśniającą, dlaczego właśnie Szkole w Szlachtowej patronuje polski Papież. Jednocześnie pokazującą podążanie uczniów śladami Patrona poprzez konkretne działania, tj. organizowanie konkursów, pielgrzymowanie, obcowanie z naturą, a przede wszystkim pracę nad sobą. Występ pierwszoklasistów dostarczył nam wiele radości, ich autentyczność i przejęcie sprawiły, że po raz kolejny uwierzyliśmy, że nasz święty Papież – patron nie jest tylko woskową figurą, pokrytą patyną czasu, ale jego słowa i świadectwo życia zachowały swój ponadczasowy charakter i wciąż żyją w nas.
 
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości goście oraz uczniowie udali się na poczęstunek.
 
szkoła
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2021
reklama
dołącz do nas