aktualności

Gmina wybuduje miejsce spotkań dla mieszkańców

14.10.2021

Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej ogłosił drugi przetarg na wykonanie miejsca rekreacji i wypoczynku na osiedlu Dłubacze.

To drugi przetarg - w pierwszym nie udało się wyłonić wykonawcy. W lipcu firma, która wygrała przetarg, zrezygnowała z podpisania umowy z gminą.

Inwestycja zakłada m.in. budowę ciągów pieszych i pieszo-rowerowych oraz obiektów budowlanych: punktu gastronomicznego, toalet publicznych, altany, placu zabaw, parku linowego, skate parku i siłowni zewnętrznej wraz z zielenią.

W zakres zaplanowanych prac wchodzi m.in.: budowa ścieżki pieszo-rowerowej, 9 miejsc parkingowych, w tym: 6 standardowych + 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych, budowa 5 niewielkich obiektów budowlanych w tym: budynek obsługi parku linowego, lodowiska oraz wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, budynek toalet publicznych, budynek małej gastronomii, altana parkowa oraz wiata śmietnikowa. Powstanie plac zabaw, ogród sensoryczny, „skate park” z urządzeniami mobilnymi, funkcjonujący w sezonie zimowym jako lodowisko, park linowy, ścianka wspinaczkowa i siłownia zewnętrzna. W planach są również elementy małej architektury: pergola drewniana, stojaki na rowery, ławki i stoły parkowe, hamaki, kosze na śmieci, miejsce na ognisko – grill, słupki blokujące wjazd. Do tego dojdzie remont istniejącego ogrodzenia siatkowego wokół boiska piłkarskiego obejmujący wymianę piłkochwytów, montaż oświetlenia i częściowa wymiana murawy na boisku piłkarskim.

Termin zakończenia prac to marzec 2023 roku.

oprac. r/ UG Ochotnica Dolna
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2021
reklama
dołącz do nas