aktualności

Trzecia edycja Wokalnych Kursów Mistrzowskich w Szczawnicy

15.10.2021

Zakończyła się trzecia edycja Barokowych Wokalnych Kursów Mistrzowskich w Szczawnicy. Klasy mistrzowskie poprowadzili uznani artyści i znakomici pedagodzy o międzynarodowej renomie: sopranistka Olga Pasiecznik oraz holenderski śpiewak Peter Kooij.

W Kursach udział wzięli utalentowani artyści z różnych części Polski oraz z Ukrainy i Włoch, a na warsztacie znalazły się recytatywy i arie z dzieł J.S.Bacha oraz oper Haendla, Hassego i Vinciego. Kursy zostały zwieńczone koncertem uczestników oraz międzynarodowej orkiestry Baroque Collegium 1685, poprowadzonym przez Agnieszkę Żarską - dyrektor artystyczną i koordynator całości przedsięwzięcia. Koncert odbył się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, użyczonym na ten cel przez Rodzinę Państwa Mańkowskich. Wydarzenie było profesjonalnie transmitowane online i dostępne jest do obejrzenia na Facebooku, na stronie:  FB/BaroqueCollegium1685.
https://www.facebook.com/451281311736260/videos/906701673617089
Organizatorem Kursów jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny. Współorganizatorami: Pieniny SPA Resort i Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Realizacja transmisji online: ARS Sonora Studio

tekst: SCK
Fot. Hieronim Makita, Ars Sonora Studio
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2021
reklama
dołącz do nas