aktualności

Uroczysta gala podsumowująca współpracę ze Słowakami

18.10.2021

W szczawnickim Dworku Gościnnym odbyła się uroczysta gala podsumowująca współpracę transgarniczną z partnerami ze Słowacji.

Na wstępie władze samorządowe Szczawnicy przywitały licznie zabranych gości, szczególnie osoby biorące czynny udział w polsko-słowackiej współpracy transganicznej. Zgromadzeni na gali mieli m.in. możliwość obejrzenia filmu, który obrazował dotychczasowe projekty związane z  partnerami zza południowej granicy: Spiską Belą i Leśnicą. Uroczystość miała na celu pokazanie jak owocna jest współpraca transgraniczna, jakie korzyści płyną z tej współpracy dla Szczawnicy ale także dla Spiskiej Beli i Leśnicy.
W foyer Dworku można było obejrzeć wystawę instrumentów muzycznych wykonanych podczas warsztatów w ramach projektu „Pieniny – nasze polsko-słowackie dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe”.
 
Punktem kulminacyjnym gali był akt nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Szczawnica Stefanowi Bielakowi – mieszkańcowi Spiskiej Beli, miasta partnerskiego Szczawnicy, niegdyś burmistrzowi tegoż miasta. Stefan Bielak wykazał zaangażowanie na rzecz Szczawnicy nie tylko w sprawy, które bezpośrednio dotyczyły Spiskiej Beli, ale jego działania i starania a także pomoc w sprawach dotyczących Szczawnicy, często wykraczały poza zakres jego służbowych obowiązków. Szczawnicki samorząd chcąc przekazać ogromną wdzięczność Panu Stefanowi uchwałą podjętą przez Radę Miasta Szczawnica, na wniosek Burmistrza Szczawnicy, nadał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Szczawnica Panu Stefanowi Bielakowi.
Całą uroczystość uświetniły występy kapel: polskiej i słowackiej, również w wspólnym wykonaniu znanych utworów regionalnych.
Galę poprowadził Piotr Gąsienica - V-ce Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół".

jd / UMiG Szczawnica
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2021
reklama
dołącz do nas