aktualności

W Czorsztynie odkrywamy Małopolskę

18.10.2021

Gmina Czorsztyn pozyskała środki finansowe na projekt „Odkrywam Małopolskę” dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Dofinansowanie w wysokości 5 000,00 zł zostanie przeznaczone na zorganizowanie dwóch wycieczek szkolnych dla dzieci z klas I-VIII, z terenu Gminy Czorsztyn. Realizacja projektu rozpocznie się już końcem października 2021r.

W projekcie zaplanowano udział 135 uczestników ze Szkoły Podstawowej im. Dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych.

W ramach projektu organizowane będą dwie wycieczki. Klasa I, II i III pojedzie do gospodarstwa pszczelarskiego „Sadecki Bartnik”.

Druga wycieczka przeznaczona jest dla uczniów klasy IV-VIII. Uczniowie zwiedzą Kopalnię Soli
w Bochni.

Celem projektu będzie pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej, geograficznej, technicznej i przyrodniczej.

Uczniowie poznają zwyczaje pszczół, wygląd pasieki, pracę pszczelarza i sposobu pozyskiwania miodu. Dowiedzą się, jakie jest znaczenia pszczół dla przyrody i człowieka oraz poznają właściwości odżywcze miodu. Zwiedzając kopalnię uczniowie zapoznają się z prawami, które regulowały funkcjonowanie kopalni, a także rolą władcy, jako osoby tworzącej prawa dla ludzi i dla ich dobra. Będą uczestniczyć
w zajęciach wzorowanych na dawnych pracach górniczych. Aby pokonać trasę i zdobyć punkty gwarantujące zwycięstwo będą musieli wykazać się sprawnością i sprytem, ale również umieć współpracować. Wycieczki i zajęcia pozwolą na integrację w grupie, dobrą i bezpieczna zabawę.

 

Łączny koszt realizacji projektu: 13 628,00 zł.

Dofinansowanie z Województwa Małopolskiego: 5 000,00 zł.

reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2021
reklama
dołącz do nas