aktualności

Miliony z Polskiego Ładu trafią na Podhale. "Będziemy wielkim placem budowy"

25.10.2021

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości - posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski - poinformowali dziś w Nowym Targu o przyznaniu blisko 150 milionów złotych dla naszego regionu w ramach Polskiego Ładu.

Podczas konferencji prasowej w tej sprawie, która odbyła się w biurze poselskim przy ul. Kościelnej, parlamentarzystom towarzyszyli samorządowcy z naszego regionu: burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, Szczawnicy - Grzegorz Niezgoda, wójtowie - Rafał Szkaradziński z Szaflar, Jakub Jamróz z Łapsz Niżnych, Jan Dyda z Krościenka oraz radny powiatowy Jan Komorek.

Pierwotnie, w Nowym Targu miały się odbyć dwie konferencje na temat przyznania dotacji w ramach Polskiego Ładu, ale poseł Andrzej Gut-Mostowy wycofał się ze swojej i o inwestycjach planowanych w powiecie tatrzańskim opowiedziała na swojej konferencji posłanka Paluch.

Samorządowcy nie ukrywali, że hojne dotacje od rządu pozwolą im na zrealizowanie inwestycji, których sami nie byliby w stanie udźwignąć. Do powiatu nowotarskiego trafi ok. 116 mln zł, do tatrzańskiego 32. Większość tych pieniędzy zostało przeznaczonych na drogi i kanalizację.

Posłanka Paluch podkreślała, że rząd robi wszystko, a Nowy Ład jest tego przykładem, żeby Polakom żyło się lepiej, w kraju z dobrą infrastrukturą. Zapewniała, że to nieprawda, iż większość podatników straci na Nowym Ładzie. - 10% zapłaci większe podatki, a dla 90% te zmiany będą albo obojętne, albo zapłacą mniejsze podatki - podkreśliła.

Senator Hamerski podziękował samorządowcom, że w tak krótkim czasie przygotowali i złożyli wnioski. - To świadczy o tym, że nasze samorządy działają sprawnie - podkreślił.

Z hojnego wsparcia rządu cieszył się radny powiatowy Jan Komorek. - Dziękujemy pani poseł, panu senatorowi, rządowi, że przeznaczył te pieniądze na Podhale. rzez najbliższe 2-3 lata będziemy wielkim placem budowy - zaznaczył.

r/ zdjęcia Piotr Korczak
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 17 12.2022
reklama
dołącz do nas