aktualności

Odsłonięcie pierwszej tablicy szlaku rowerowego „Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge”

29.10.2021

Dnia 28 października w Ochotnicy Dolnej, na placu przy Urzędzie Gminy Ochotnica Dolna miało miejsce odsłonięcie pierwszej tablicy szlaku rowerowego „Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge” z udziałem Katarzyny Niewiadomej.

Ze względu na warunki pandemiczne oraz czas urlopowy pani Katarzyny wydarzenie odbyło się w kameralnym gronie z udziałem rodziny, kibiców oraz przedstawicieli samorządu – wójta, pracowników i radnych.
Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia gratulacji Kasi Niewiadomej za jej dotychczasowe sukcesy kolarskie, wytrwałość i promowanie Gminy. Wójt podkreśli, że Kasia jest rodowitą ochotniczanką, 100 – procentową -  w 50 procentach jej korzenie są w Ochotnicy Dolnej, a w 50 procentach w Ochotnicy Górnej. – Kasiu, cała społeczność jest niezwykle szczęśliwa, że rozsławiasz imię Ochotnicy i Polski na całym świecie, jesteś naszą ambasadorką. Jesteś też wielką inspiracją dla wszystkich młodych mieszkańców Ochotnicy i Tylmanowej.
W ramach podziękowań Wójt Tadeusz Królczyk wręczył brązowej medalistce Mistrzostw Świata pamiątkową statuetkę oraz kwiaty.
Następnie została odsłonięta pierwsza tablica prezentująca szlak „Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge”. Tablicę odsłoniła Kasia Niewiadoma wraz z Wójtem Tadeuszem Królczykiem oraz Cezarym Szafrańcem – wykonawcą szlaku, który pokrótce  go omówił i scharakteryzował.
Katarzyna Niewiadoma podziękowała za utworzenie szlaku i bardzo ciekawą inicjatywę, która zrodziła się w jej rodzinnej miejscowości. Podkreśliła, że  z pewnością przyczyni się ona do aktywizacji osób uprawiających kolarstwo i znalezienia nowych talentów.  - Chcę być inspiracją dla młodych ludzi, a dzięki tej ścieżce będę mogła to robićDziękuję.
Do 15 listopada br. zostanie oddany cały szlak „Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge” wraz z oznakowaniami. Natomiast w 2022 roku planowany jest cykl działań promocyjnych związanych z tym szlakiem.
 
Szlak „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge” będzie zawierał 16 odcinków, podzielonych na dwie kategorie: łatwe - fun i trudne - challenge. Każdy odcinek będzie oznakowany, z początkową tablicą informującą o tym co nas czeka, czyli długość, przewyższenie, średnie i maksymalne nachylenie. Przeważnie ta druga wartość jest istotna, bo nie ma drugiego miejsca w Polsce, gdzie można byłoby na asfaltowych podjazdach zmierzyć się z tak licznymi i stromymi podjazdami, w najstromszym miejscu nachylenie dochodzi do 40% (Odcinek Twarogi). W tych miejscach będą czekały na rowerzystów tablice z podanym nachyleniem, a na samym końcu każdego odcinka tablica z wysokością n.p.m. Dodatkowo każdy odcinek będzie wyznaczony w rowerowej aplikacji Strava.com, gdzie będzie można porównać się z innymi. Cała długość szlaku ma ponad 117km z przewyższeniem blisko 3500 metrów!
Kasia Niewiadoma jest jedną z najlepszych kobiet w kolarstwie szosowym na świecie. W tym roku zdobyła swój pierwszy, upragniony medal Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego, zajmując po pasjonującej walce trzecie miejsce. Tym samym wpisała się w historię polskiego kolarstwa jako pierwsza medalistka Mistrzostw Świata.
Od samego początku przygody z kolarstwem Kasia pokazywała, że ma wyjątkowe predyspozycje fizyczne, co w połączeniu z ciężką pracą i walecznością, które zaszczepili w niej rodzice pochodzący z Ochotnicy, mama z Dolnej, a tata z Górnej przełożyło się na sukcesy sportowe. Duży wpływ na jej rozwój jako kolarki, miało położenie miejscowości Ochotnica, która znajduje się w pięknej jednocześnie jednej z najdłuższych dolin w Polsce, gdzie jest mnóstwo stromych podjazdów i panuje ostry górski mikroklimat.
Projekt dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 17 12.2022
reklama
dołącz do nas