aktualności

Warsztaty rzeźbiarskie

16.11.2021

Warsztaty z RZEŹBY DŁUTEMto wspaniała inicjatywa jakiej podjęło się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” w projekcie "RĘKODZIEŁO – Tradycje regionu pienińsko - gorczańskiego"dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego w programie MECENAT MAŁOPOLSKI - I edycja.

Warsztaty zrzeszać będą mieszkańców z miejscowości objętych działaniem Stowarzyszenia.
Zajęcia owe mają za zadanie podtrzymać tradycje rzeźbiarstwa w regionie pienińsko-gorczańskim, oraz zachęcić młodych ludzi do roziwjania umiejętności w tę stronę.
 
Zajęcia poprowadzi niezwykle utalentowany i ceniony rzeźbiarz Marek Dziedzina ze Szczawnicy, który podjął się rzeźbienia wiele lat temu, podpatrując sztukę rzeźbienia u swojego wuja Henryka Zachwiei - wspaniałego miejscowego rzeźbiarza.
 
Marek Dziedzina (ur. 1978 r., Szczawnica), z zawodu kucharz, mieszka w Szczawnicy. Od 2015 r. zajmuje się rzeźbą. Przejął warsztat po swoim wuju Henryku Zachwiei.
 
Na swoim koncie ma już ok. 300 rzeźb. W 2018 r. za pracę „Chrystus w koronie” zdobył pierwszą nagrodę w pokonkursowej wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.
W swoich rzeźbach chce wyrazić ducha góralszczyzny poprzez wykorzystywanie symboli typowych dla sacrum, przyrody, legend i historii Pienin. Jego hobby to muzyka, ogrodnictwo i kulturystyka.
 
 
Przed nami 6 spotkań, które odbędą się w OSP Szczawnica, dzięki uprzejmości szczawnickich władz.
 
Już dzisiaj oczekujemy na efekty pracy 5 - osobowej grupy, z której przedstawimy relację zdjęciową w najbliższym czasie.
 
 
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 02 06.2022
  • 05 06.2022
  • 30 06.2022
reklama
dołącz do nas